Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Платники податків звільняються від відповідальності за неподання звітності під час агресії Росії

Агресія Росії визнана форс-мажором. Фото: УНІАН

Агресія Росії визнана форс-мажором. Фото: УНІАН

Платники податків у зв'язку з форс-мажором (нападом Росії), визнаним Торгово-промисловою палатою (ТПП) України, звільняються від відповідальності за неподання звітності, проте податкова працює з компаніями для сплати податкових платежів до настання строків сплати, повідомила голова Державної податкової служби (ДПС) Тетяна Кирієнко.

«Оскільки ТПП засвідчила настання форс-мажорних обставин, то в разі неможливості подання податкових декларацій, своєчасної сплати або реєстрації податкових накладних платники податків звільняються від будь-якої відповідальності», — пояснила Кирієнко під час засідання парламентського комітету з питань фінансів 27 лютого.

Вона також додала, що всі податкові перевірки не проводяться, а розпочаті — зупиняються.

«Наразі ДПС та її територіальні органи максимально працюють із платниками податків щодо можливості сплати податків до настання строків сплати як у готівковій, так і в безготівковій формі незалежно від можливості подання податкової звітності. Усі суми сплачених податків будуть відображені в системах ДПС та картках платника податків», — повідомила Кирієнко. Авансові платежі буде зараховано до майбутніх нарахувань.

Зазначимо, що 26 лютого в ТПП повідомили про спрощення процедури посвідчення форс-мажорних обставин. «З огляду на надзвичайну ситуацію, з якою зіткнулася наша країна, ми вирішили 28.02.2022 року розмістити на сайті ТППУ загальний офіційний Лист ТПП України на посвідчення форс-мажору, який достатньо буде роздрукувати всім, кого це стосується», — відзначив голова ТПП Геннадій Чижиков.

З 24 лютого 2022 року та до офіційного закінчення подій, пов'язаних з агресією Росії, такі обставини можуть бути зазначені як причина невиконання договору, окремих податкових зобов'язань тощо.

Лист ТПП України щодо посвідчення форс-мажору достатньо роздрукувати всім, кого це стосується.

tpp.jpg

Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

З того часу The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини