Facebook Pixel

Як Росія вже розплачується за агресію в Україні

Курс рубля на міжнародних торгах обвалився до історичного мінімуму, втративши більше 30% вартості до долара та євро. На піку курс долара вранці у понеділок, 28 лютого, перевищував 117 рублів, курс євро — 132 рублі. Це історичний максимум, повідомляє Bloomberg.

Курс долара на міжбанківському ринку Forex станом на 06:00 за київським часом підскочив на 25,48% і досяг 105 руб. за долар. Це на 21 руб. перевищує рівень закриття торгів п'ятниці, 25 лютого. Курс євро — 127 руб.

ЄС остаточно ухвалив рішення щодо заморожування активів Центрального банку РФ. «Забороняються операції, пов'язані з управлінням резервами, а також активами Центрального банку Росії», — ідеться в документі, опублікованому в Офіційному віснику ЄС. Близько половини фінансових резервів Центробанку буде заморожено.

ЄС закрив повітряний простір союзу для повітряних суден, зареєстрованих у Росії, а також транспорту, який належить російськім юридичним чи фізичним особам або зафрахтований ними.

Європейський підрозділ Сбербанку Sberbank Europe AG та дві його «дочки» у Хорватії та Словенії стають банкрутами або мають таку перспективу, попередив Європейський центробанк. Проблеми виникли через суттєвий відплив депозитів «унаслідок впливу геополітичної напруги на репутацію».

Банк Росії негайно підняв основну ставку до 20%. Регулятор пояснив рішення кардинальними змінами зовнішніх умов щодо російської економіки.

photo-2022-02-28-09-54-46.jpg

Центробанк Росії заборонив брокерам продавати цінні папери, якщо відповідні доручення їм надали іноземні компанії чи фізичні особи. Тобто іноземцям заборонено виходити з російських компаній.

Мінфін РФ увів обов'язковий продаж 80% іноземної валюти в розмірі 80% виторгу для компаній-резидентів.

Авіакомпанії та туроператори Росії почали скасовувати рейси на березень до Домінікани, Куби, Мексики та Венесуели через закриття повітряного простору для російських літаків Канадою та країнами ЄС. Наразі утруднено повернення до Росії щонайменше 27 тис. туристів.

Fedex і UPS призупиняють відправлення посилок до Росії через ситуацію в Україні.

Збірна Росії з футболу може брати участь у змаганнях лише в нейтральному статусі, без прапора та гімну, заявили у FIFA.

Раніше різні санкції проти Росії, її компаній і фізичних осіб запровадили США, ЄС, Японія, Канада, Австралія та ін.

Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

З того часу The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉