До 2030 року прогнозується, що штучний інтелект сприяє зростанню світового ВВП на 14%, що еквівалентно додатковим $15,7 трлн. Це означає, що ШІ стає ключовою комерційною можливістю у сучасному економічному середовищі. Про це йдеться в дослідженні PwC.

Додаткові $15,7 трлн, що згенеровані завдяки штучному інтелекту, перевищують поточний обсяг виробництва Китаю та Індії в сукупності. Від цієї суми $6,6 трлн, ймовірно, будуть зумовлені підвищенням продуктивності, тоді як $9,1 трлн будуть пов'язані з побічними ефектами споживання.
Китай (зі зростанням ВВП на 26% до 2030 року) та Північна Америка (зі зростанням на 14,5%) матимуть найбільші економічні вигоди від застосування штучного інтелекту. Ці регіони збираються отримати близько $10,7 трлн, що становить майже 70% від глобального економічного впливу, що походить від ШІ.
45% загального економічного зростання до 2030 року забезпечить вдосконалення продуктів, що стимулюватиме споживчий попит.
Удосконалення продуктів відіграватиме ключову роль у стимулюванні споживчого попиту та сприятиме 45% загального економічного зростання до 2030 року.
Аналіз показує, що охорона здоров'я, автомобільна індустрія та фінансовий сектор є найперспективнішими галузями для розвитку продуктів та технологічних проривів з використанням штучного інтелекту. Проте також виявляється значний потенціал для отримання конкурентних переваг у певних сферах інших галузей.
Попри те, що деякі ринки, сектори та окремі компанії більш просунуті, ніж інші, загалом технологія штучного інтелекту все ще перебуває на дуже ранній стадії свого розвитку.
З макроекономічного погляду, для ринків, що розвиваються, існують можливості випередити більш розвинені аналоги.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!