Facebook Pixel

Стаж і зарплата: як визначається розмір пенсії у 2023 році

Виплати пенсіонерам залежать від страхового стажу і середньої заробітної плати. Розповідаємо, як визначається розмір пенсії в Україні.

Як визначається розмір пенсії

Умови призначення, формула розрахунку та виплати пенсії визначені Законом України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а саме розмір пенсії кожної особи є індивідуальним та залежить від її страхового стажу та заробітку.

У 2023 році для того, щоб вийти на пенсію у 60 років (як чоловікам, так і жінкам) потрібно мати від 30 років стажу.

Мінімальний розмір пенсії складає 2 093 грн, мінімальна пенсійна виплата для непрацюючих осіб складає 2 520 грн, максимальний розмір пенсійної виплати складає 20 930 грн (2093×10).

При цьому при призначені пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (в 2023 році — 12 236,71 грн).

Виплата пенсії здійснюється з 4 по 25 число кожного місяця. За кожним пенсіонером закріплено певну дату.

Куди і як подавати заяву на пенсію

Оформити пенсію можна або традиційним способом, подавши заяву з документами особисто до Пенсійного фонду (ПФУ), або онлайн — надіслати документи в електронному вигляді через портал електронних послуг ПФУ або у застосунку Дія.

Майбутнім військовим пенсіонерам з оформленням пенсії допомагають ТЦК — територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні віськкомати).

Наголошуємо, що зараз немає прив’язки до місця реєстрації. ПФУ працюють за екстериторіальним принципом: якщо ви зареєстровані в одному місці, але хочете скористатися послугами ПФУ в іншому, то послуги надаються в тому відділенні, яке ви обрали самі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉