Facebook Pixel

В Україні пенсіонери можуть втратити виплати: як не допустити

При подачі заяви на призначення пенсії в Україні, рік, у який це було зроблено, відіграє важливу роль.

Про це повідомляє Соціальна платформа.

Згідно з інформацією Пенсійного фонду України, пенсію за віком можуть назначити на наступний день після досягнення пенсійного віку, якщо людина подала звернення не пізніше, ніж через 3 місяці. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, який призначає пенсію, відповідної заяви.

Якщо заява була подана онлайн, то днем звернення вважається дата реєстрації на сайті разом з поданням необхідних документів. Звернутися з таким зверненням можна не раніше ніж за місяць до настання пенсійного віку. Тому для людей, які народилися на початку року, варто не поспішати з подачею заяви на пенсію у новому році, щоб отримати більші виплати.

Якщо людина народилася в січні, але подала заяву на призначення пенсії у грудні, то вона отримає виплати згідно зі старою середньою заробітною платою. Тобто, якщо вам 12 січня 2023 року виповнилося 60 років і ви подали звернення одразу після дня народження, то для вас нарахують пенсію враховуючи середню зарплату за 2020-2022 роки, що призведе до більших виплат. Однак, якщо ви подали звернення ще у грудні 2022 року, ПФУ орієнтуватиметься на зарплату 2019 – 2021 років й відповідно сума виплат буде меншою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉