Facebook Pixel

Українцям перерахують та збільшать пенсії: хто на це може розраховувати

З 1 березня на коефіцієнт збільшення 1,197 було проіндексовано пенсії і призначені відповідно до Законів України.

Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус розповів чи планується підвищення пенсії у 2023 році та які категорії пенсіонерів можуть на це розраховувати.

Quote«Збільшили розміри мінімальних пенсій по інвалідності військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, зросли розміри мінімальної пенсії та мінімальних пенсійних виплат пенсіонерам різних вікових категорій, які мають повний страховий стаж», — зазначив Капінус.

Загалом, під час березневої індексації, було перераховано пенсійні виплати 10,5 млн українських пенсіонерів.

Quote«З 1 березня збільшились розміри мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2022 рік», — додав Голова Пенсійного фонду.

Перерахують пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати. З 1 квітня в автоматичному режимі, після подання страхувальниками звітності за І квартал 2023 року та надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, тоді відбудеться перерахунок.

Quote"Крім того, з 1 липня заплановано проведення індексації на 19,7% пенсій, призначених відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", — наголосив Євген Капінус.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉