Facebook Pixel

В Україні кардинально змінять пенсійну систему: хто ризикує залишитися без виплат

В Україні відбудеться перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Спочатку діятиме змішана система, однак у майбутньому відбудеться повний перехід. У результаті ті, хто не робитиме внески, ризикують залишитися без гідних пенсій.

Про це розповів народний депутат від партії «Слуга народу» Юрій Камельчук під час ефіру національного телемарафону «Єдині новини», повідомляють Новини Live.

За словами нардепа, який є одним зі співавторів законопроєкту про накопичувальну пенсію, перехід з однієї системи до іншої не буде миттєвим. Планується запровадити перехідний період. Тобто якийсь час в Україні існуватиме пенсійна система змішаного типу.

Нардеп переконаний, що в цілому рішення про впровадження системи накопичувальних пенсій є досить запізнілим. Його введення мало розпочатися набагато раніше, коли для цього виникли економічні передумови. Перші «дзвіночки» пролунали ще 2002 року. Увесь цей час існувала чинна пенсійна система, яка, як «чорна діра», забирала кошти.

З огляду на це в країні має залишитися лише накопичувальна пенсія, а солідарна має піти в минуле. Водночас накопичені кошти, які відкладатимуть працівники самі за себе, не лежатимуть на рахунках власників мертвим вантажем. Їх інвестуватимуть у прибуткові проєкти, що дасть їх змогу не знецінюватися й зберігати купівельну спроможність.

Quote«Кошти не просто складаються в «накопичувальну банку», а починають працювати», — зазначив Камельчук.

Водночас відповіді на запитання, що буде з тими пенсіонерами, які не робитимуть внески за умови відмови від солідарної системи, зараз немає.

Йдеться про сьогоднішніх 40-річних українців. Саме ця категорія людей уже не встигне акумулювати достатньо коштів на накопичувальних рахунках. Натомість виплат за солідарною пенсією для них уже не буде.

У квітні 2023 року народні депутати від фракції «Слуга народу» зареєстрували в парламенті законопроєкт № 9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення». Як йдеться в пояснювальній записці, пенсійна реформа має запрацювати з 1 січня 2024 року і дозволить додатково відкладати на старість українцям за рахунок ЄСВ.

Законопроєкт передбачає обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх працюючих українців до досягнення ними 55 років, а також обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків за найманих робітників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉