Facebook Pixel

Мінекономіки запропонувало підняти мінімальну зарплату майже на 1 тис. грн

Міністерство економіки пропонує збільшити в держбюджеті 2024 року мінімальну зарплату до 7 651 грн. Зараз вона складає 6 700 грн.

Про це заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, повідомляє сайт Федерації профспілок України (ФПУ).

За її словами також пропонується підняти розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС до 3 443 грн (зараз цей показник складає 2 893 грн; станом на сьогодні його «заморожено» на рівні 1 грудня 2021 року).

Бережна повідомила, що зараз Мінекономіки перебуває в процесі перегляду попередніх показників макропрогнозу на наступний бюджетний період.

Міністерство фінансів очікує від Міністерства економіки уточнений макропрогноз до 19 червня 2023 року, щоб здійснити розрахунки необхідних бюджетних видатків, зокрема, щодо забезпечення у 2024 році запропонованих Мінекономіки розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

За інформацією Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах квітня 2023 року склав 7 782 грн.

На що впливає мінімалка

Розмір мінімальної зарплати переважно впливає на зарплати бюджетників, розмір податків, а також на величину пенсій і соціальної допомоги.

Зокрема, від мінімальної зарплати залежать посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери. Після підвищення мінімалки пропорційно зростають і зарплати бюджетників. В уряді стежать за тим, щоб оклад працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки становив 44,5% мінімальної зарплати.

Розмір єдиного соціального внеску (22%) також розраховується від рівня мінімальної зарплати. З 1 жовтня 2023 року це 1 474 грн. Переважно це стосується ФОПів, а також підприємств, де працівникам платять мінімальну зарплату. Загалом в Україні зареєстровано майже 2 млн ФОП, з яких 1,5 млн сплачують єдиний податок.

Максимальна база нарахування ЄСВ становить 15 мінімальних зарплат. З 1 жовтня 2023 року це 100 500 грн.

Для пенсіонерів із тривалим трудовим стажем (35 років для чоловіків і 30 років для жінок) пенсія має скласти не менш як 40% мінімальної зарплати.

Мінімальний розмір допомоги за вагітністю та пологами також не може бути менше за мінімалку.

Неоподатковуваний розмір добових не може перевищувати 10% мінімалки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉