Facebook Pixel

Зарплати будуть вищі: як в Україні хочуть збільшити мінімалку

Українцям у 2023 році можуть підвищити мінімальну зарплату – при чому, двічі. В підсумку, очікується, що вона складатиме майже 9 000 гривень.

Уможливиться це у разі прийнтяття народними депутатами відповідного законопроєкту. Нині ж він перебуває на стадії опрацювання в бюджетному комітеті ВР.

Коли підвищуватимуть мінімалку

Нині розмір мінімальної зарплати в Україні складає 6 700 гривень. За документом же, у 2023 році заплановано 2 етапи підвищень:

  • з 1 липня – до 8 107 гривень;
  • з 1 жовтня – до 8 918 гривень.

Важливо! Законопроєкт лише зареєстрований, але його ще не прийняли.

Підвищень мало бути більше

Втім, першопочатково планувалось тричі підвищувати українцям мінімальну зарплату. Перший етап мав відбутись 1 квітня – до 7 370 гривень.

Завадило ж цьому невинесення документа на голосування. Тому, імовірно, в майбутньому час та розміри збільшень можуть бути змінені.

Чому мінімалку хочуть підвищити

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, поточний розмір мінімальної зарплати в Україні є порушенням Конституції. Адже він менший за прожитковий мінімум для працездатних осіб у 7 539 грн.

У статті 9 Закону України «Про оплату праці» передбачено: «Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

Крім того, наголошують вони, прийняття даного законопроєкту сприятиме підвищенню рівня соціального захисту громадян України, які одержують низькі суми заробітної плати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉