Дрони прирівняють до літаків? Як «Украерорух» зібрався контролювати безпілотники

Державне підприємство з обслуговування повітряного транспорту «Украерорух» виступає за те, щоби дрони регулювалися загальними правилами використання повітряного простору для забезпечення безпеки польотів усіх користувачів.

Про це виконувач обов'язків директора «Украероруху» Андрій Ярмак повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Упевнений, що за дронами велике майбутнє і вони скоро стануть інкорпоровані в загальні правила використання повітряного простору. Використання дронів у контрольованому повітряному просторі має здійснюватися тільки під контролем диспетчера, дбаючи про безпеку польотів усіх користувачів».

Андрій Ярмак

Андрій Ярмак

виконувач обов'язків глави «Украероруху»

За його словами, для безпечного переміщення дронів у просторі, яке не контролюється, теж потрібно розробити програмні утиліти. Вони повинні будуть консолідувати й регулювати весь потік, управляти, розводити й ешелонувати на програмному рівні.

Telegram Logo

Контекст. У вересні повідомлялося, що в Києві до 2025 року побудують аеропорт для безпілотних літальних апаратів. The Page звернулося із запитом на цю тему до Всеукраїнської федерації власників безпілотників ще три тижні тому, проте й досі не отримало відповіді.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини