«Схеми» розбиралися, як топменеджер «Енергоатому» придбав квартири в ЖК Микитася

За даними слідства, топменеджер міг отримати неправомірну вигоду

За даними слідства, топменеджер міг отримати неправомірну вигоду

Сім'я топменеджера державного «Енергоатому» Ігоря Орлова стала власником трьох квартир в столичних житлових комплексах, зведених компанією, яку пов'язують з Максимом Микитасем. Раніше фірма дружини Микитася отримала від «Енергоатому» мільярдний контракт на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження. Таким чином, за даними офіційного розслідування, топменеджер міг отримати неправомірну вигоду. Орлов підтверджує наявність квартир, але заперечує порушення закону. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».

У розпорядженні журналістів опинилася закрита постанова Вищого антикорупційного суду, в якій говориться, що Орлов, за даними детективів НАБУ, в 2018 році отримав від Микитася 5 млн грн і три квартири в Києві. Намагаючись приховати походження коштів і обгрунтувати законність придбання нерухомості, за даними слідства, Орлов оформив їх як подарунок від батька.

У 2017 році на тендері з відбору генпідрядника будівництва сховища перемогла компанія «Укрбудмонтаж», в той час єдиною власницею якої була Наталя Микитась, дружина народного депутата VIII скликання Максима Микитася, колишнього президента великої будівельної компанії — корпорації «Укрбуд».

Telegram Logo
15f640e1-9bc0-4cad-92bc-12db1a76384a-w650-r0-s.jpg

Замовником будівництва сховища є відокремлений підрозділ у складі «Енергоатому», в якому Ігор Орлов обіймає посаду директора з питань нових ядерних установок.

У відповідь на запит «Схем» в НАБУ підтвердили, що розслідують можливі зловживання при будівництві сховища, однак від коментарів відмовилися.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. У травні цього року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід підозрюваному в заволодінні майном Національної гвардії на суму 81,6 млн грн колишньому народному депутату Максиму Микитасю і відправив його під цілодобовий домашній арешт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини