Xerox має намір вороже поглинути HP

Фото: CNN.com

Фото: CNN.com

Xerox Holdings Corp. оголосила про плани номінувати 11 осіб у раду директорів HP Inc. Так вона хоче чинити тиск, щоб НР нарешті прийняла пропозицію про поглинання. Про це повідомила The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Xerox отримала право номінувати членів ради директорів HP після того, як нещодавно придбала невелику частину її акцій.

Вперше Xerox зробила пропозицію про покупку HP за $33,5 млрд у листопаді 2019 р. Проте HP, ринкова капіталізація якої перед цим становила $27,4 млрд, відхилила його, вважаючи занадто низьким і висловивши сумніви у вигоді злиття.

Telegram Logo

Після відмови Xerox обрала нову тактику для поглинання. 26 листопада вона направила лист керівникам НР, в якому повідомила про намір напряму звернутися до акціонерів компанії, щоб ті переконали правління «вчинити правильно» і «скористатися цією чудовою можливістю».

Після оголошення про нинішні плани Xerox акції HP подешевшали на 0,54% до $21,98, а в листопаді Xerox пропонувала $22 за акцію. При цьому котирування акцій Xerox опустилося на 1,96%. Поточна ринкова капіталізація HP близько $32 млрд, а Xerox – $7,8 млрд.

Голосування відбудеться на щорічних зборах акціонерів HP, дата якого ще не оголошена. Якщо всі кандидати Xerox будуть схвалені, це дозволить їй змінити майже всю раду директорів HP.

Зазвичай таку агресивну тактику при злиттях і поглинаннях використовують інвестори-активісти, а не компанії, відзначає WSJ. C 2013 року було вчинено лише п'ять подібних спроб. Останній приклад: виробник чіпів Broadcom номінував своїх кандидатів у раду директорів Qualcomm в 2018 році після того, як та відхилила його пропозицію на $117 млрд. Але за кілька днів до голосування акціонерів Qualcomm президент США Дональд Трамп заблокував пропозицію Broadcom в інтересах національної безпеки.

У спробі поглинання Xerox підтримує інвестор-активіст Карл Айкан. Йому належать близько 11% акцій Xerox і 4% акцій HP. У листопаді Айкан говорив, що доцільність злиття не викликає питань. За оцінками Xerox, об'єднана компанія могла б заощадити не менше $2 млрд на рік завдяки скороченню витрат і зміцнити позиції на ринку принтерів і копіювальних машин для офісів.

На початку січня Xerox повідомила, що домовилася про залучення $24 млрд для фінансування операції з банками Citigroup, Mizuho Financial Group і Bank of America.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Чому Boeing «вбив» свій 747 легендарний Jumbo Jet

Аерокосмічний і оборонний гігант Boeing закриває виробництво свого легендарного двоповерхового реактивного пасажирського літака моделі 747 Jumbo Jet, який літає з 1969 року.

В «Енергоатомі» розповіли, скільки коштує вивести ядерні реактори з експлуатації

Ядерні реактори «Енергоатому» не виводитимуться з експлуатації всі одночасно і це буде коштувати від $288 млн до $367 млн за один блок.

НБУ видав Ощадбанку мільярдне фінансування

Національний банк України видав державному «Ощадбанку» і банку «Авангард», який пов'язаний з групою ICU, кредит рефінансування в обсязі 1,2 млрд грн 200 млн грн відповідно.