Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Агресивне поглинання: Xerox почав погрожувати HP

Фото: flickr

Фото: flickr

Xerox вибрав нову тактику для поглинання HP. Виробник копіювальної техніки після відмови ради директорів свого конкурента про злиття має намір тепер безпосередньо звернутися до акціонерів компанії. Тобто Xerox може отримати контроль над HP, викупивши контрольний пакет акцій.

Докладніше. Як зазначається у листі Xerox до HP від 26 листопада, таким чином компанія хоче заручитися підтримкою акціонерів свого конкурента, щоб переконати його правління «вчинити правильно» і «скористатися цією чудовою можливістю».

«Хоча наша «агресивна» тактика може вам не сподобатися, та вибачатися за неї ми не будемо. Щоб у всій повноті оцінити масштаб цієї можливості, обом сторонам необхідно пройти взаємну процедуру due diligence, від якої ви продовжуєте відмовлятися і яку ми мусимо вимагати».

Джон Вісентін

Джон Вісентін

Віцепрезидент і CEO Xerox

Це вже другий лист Xerox із загрозою. Компанія 21 листопада направила керівництву HP ультиматум: або рада директорів до 25 листопада дозволить провести процедуру due diligence, або Xerox звернеться безпосередньо до акціонерів. У HP у відповідь заявили, що не бачать підстав надавати Xerox доступу до фінансової документації для проведення такого аудиту.

У новому листі Вісентін заявив, що «не бачить логіки» у відмові. Він зазначив, що акції HP та Xerox подорожчали на 9,5% і 6,6% відповідно відтоді, як надійшла пропозиція про покупку. За словами CEO Xerox, компанія вже отримала кілька запитів зацікавлених акціонерів HP.

Контекст. Зазначимо, що з капіталізацією близько $8 млрд Xerox зробив HP пропозицію про покупку за $33,5 млрд (докладно The Page разбирало цей кейс в матеріалі «Купити слона. Xerox замахнувся на поглинання HP вчетверо дорожче за себе»). Xerox запропонував оплатити грошима 77% загальної суми угоди, а решту віддати акціями – внаслідок чого акціонери HP отримали б 48% об'єднаної компанії.

Проте рада директорів HP дійшла думки, що пропозиція Xerox «значно недооцінює HP і не відповідає інтересам її акціонерів».

Ще перед офіційною відмовою HP від угоди один з акціонерів Xerox Карл Айкан придбав 4,2% акцій конкурента за $1,2 млрд. Він настійно виступив за злиття компаній. У Xerox Айкану належить 10,6% акцій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини