Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Купити слона. Xerox замахнувся на поглинання HP, вчетверо дорожчої за себе

8441311115_f392a979c7_b-r0.jpg

Виробник сканерів, принтерів і копіювальних машин Xerox зробив пропозицію щодо купівлі своєму конкурентові та виробнику іншої комп'ютерної техніки Hewlett-Packard (HP). Згідно з різними оцінками, вартість угоди може скласти від $30 млрд до $33 млрд з урахуванням капіталізації Xerox у $8 млрд.

Угода Xerox та HP

Першою про плани Xerox повідомила газета The Wall Street Journal (WSJ), посилаючись на власні джерела. За їхніми даними, це питання 5 листопада розглядала рада директорів компанії. Цікаво, що ця новина з'явилася майже відразу після відмови японської корпорації Fujifilm зливатися з Xerox. Компанії повинні були об'єднатися через їхній спільний підрозділ Fuji Xerox. У цій угоді Fujifilm повинна була отримати 50,1% акцій об'єднаної компанії. Замість цього Fujifilm вирішила стати єдиним акціонером поки що спільного з Xerox підприємства.

Наступний день став позитивним для обох компаній. Акції Xerox до закриття торгів 6 листопада подорожчали на 3,6%, а HP – на 6,4%. Компанія офіційно підтвердила отримання пропозиції від Xerox, однак суму угоди не уточнила.

QuoteДивним у цій історії залишається те, що капіталізація HP зараз становить близько $27,3 млрд, а Xerox – у 3,5 раза менше, $8 млрд. Річна виручка Xerox становить близько $10 млрд, у HP – $58 млрд.

Видання Financial Times з посиланням на свої джерела повідомило, що Xerox готовий заплатити понад $30 млрд. Джерела агентства Reuters називають ще більш значну суму — $33 млрд. Тобто Xerox готовий запропонувати за HP ціну, яка вища за ринкову.

Звідки гроші

Xerox розраховує оплатити операцію частково готівкою, а частково — власними акціями, повідомили джерела WSJ. Частину грошей компанія отримає саме від Fujifilm, яка викупить 25-відсоткову частку в Fuji Xerox за $2,3 млрд.

Однак навіть за таких умов Xerox знадобиться ще щонайменше $20 млрд для купівлі. Компанія нібито отримала згоду одного з великих банків про готовність надати кредит для угоди з HP. Джерела Financial Times стверджують, що профінансувати покупку може фінансовий конгломерат Citigroup.

Навіщо Xerox і HP зливаються

Компанії працюють у декількох різних сегментах галузі, яка до того ж зараз зазнає занепаду через зниження попиту на роздрукування документів на папері. Xerox переважно випускає великі принтери та копіювальні апарати для офісів. І велика частина доходів компанії складають оренда й обслуговування офісної техніки.

Компанія HP, навпаки, зосередилась на споживчому ринку. У 2015 році Hewlett-Packard розділилась на дві компанії – HP Enterprise і HP Inc. Перша отримала контроль над корпоративним сегментом – серверами та програмним забезпеченням для компаній. А HP Inc. зайнялася споживчими продуктами – принтерами, картриджами та ПК.

QuoteПопри те, що продажі персональних комп'ютерів становлять майже дві третини виручки HP, основним джерелом доходів компанії є продаж картриджів для принтерів – цей напрямок минулоріч приніс 70% операційного прибутку.

Через падіння попиту на друк документів формату А4 основний бізнес HP перебуває у стані занепаду. Це змусило компанію розширюватися на комерційному ринку друку на А3, де Xerox є більш сильним гравцем. HP навіть нещодавно заявила, що охопила 10% цього ринку вартістю $50 млрд. Аналітики фінхолдингу UBS вважають, що у поєднанні з 15-відсотковою часткою Xerox їхнє об'єднання створить більш сильну конкуренцію лідерам ринку Ricoh і Canon.

Злиття також дозволить компаніям скоротити витрати на суму, що перевищує $2 млрд, стверджують аналітики. Крім того, Xerox таким чином намагається скористатися зростанням ціни її акцій, які за останні 12 місяців подорожчали на 26%. Акції HP, навпаки, втратили за цей час 18% вартості.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини