НБУ спрогнозував ймовірність зростання втрат держбюджету в порівнянні з тими, які очікуються зараз

Втрати бюджету можуть виявитися більше з-за рівня інфляції та обсягів імпорту. Фото: НБУ

Втрати бюджету можуть виявитися більше з-за рівня інфляції та обсягів імпорту. Фото: НБУ

Національний банк допускає більш значне падіння доходів державного бюджету, ніж це передбачено змінами, які були внесені в закон про держбюджет у квітні 2020 року. Про це йдеться в квітневому «Інфляційному звіті».

Як наголошується в звіті, очікувані доходи держбюджету були передбачувано зменшені за рахунок податкових надходжень (на 145 млрд грн, або на 15,7% порівняно з попереднім законом) через зниження номінального ВВП, обсягів імпорту товарів та перегляду в бік зниження очікувань ціни природного газу, як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринках, що впливає на величину рентної плати.

У той же час, за оцінкою НБУ, втрати можуть бути дещо більшими, враховуючи нижчі прогнози НБУ щодо рівня інфляції та обсягів імпорту.

Telegram Logo

НБУ нагадує, що витрати держбюджету збільшено на 82,4 млрд грн, насамперед, у зв'язку зі створенням Фонду боротьби з поширенням коронавірусу (на загальну суму 64,7 млрд грн) і розширенням програм соціальної допомоги та підтримки підприємництва.

Компенсатором податкових втрат стали більш об'ємні перерахування частини прибутку державними підприємствами (надходження збільшені на 26,7 млрд грн), а також прибутку НБУ (на 2 млрд грн).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Порівняно з попереднім законом багато витрат скорочені. Зокрема, враховуючи зниження вартості природного газу, зменшено видатки на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ. Також зменшено видатки на освіту, культуру, ряд регіональних програм.

В результаті змін дефіцит бюджету збільшено до 298,4 млрд грн (або 7,5% ВВП). За оцінками НБУ, таке збільшення дефіциту не створить загрози для макрофінансової стабільності, а навпаки сприятиме підтримці економіки за умови повернення до виваженої фіскальної політики в наступні роки.

Контекст. Державний бюджет за перший квартал цього року зведений з дефіцитом 32,7 млрд грн, за загальним фондом він склав 37,5 млрд грн. За перші три місяці року податкові надходження були на рівні 174,3 млрд грн, в той час як обсяг, запланований бюджетом, — 200,6 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини