Вступив в силу новий порядок нагляду НБУ за банками

Почав діяти новий порядок нагляду за дотриманням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг. З 13 лютого набрала чинності відповідна постанова правління НБУ. За порушення на посадових осіб банку накладаються адміністративні стягнення, а до банків застосовуються штрафи та інші заходи впливу.

Нагляд буде здійснювати управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ в формах безвиїзного нагляду та інспекційних перевірок.

Перш за все будуть перевіряти ті банки, які мають високий ризик порушення прав споживачів фінансових послуг. Джерелами інформації про можливі порушення будуть:

  • звернення споживачів, адвокатів, громадських організацій до НБУ;
  • договори банків з клієнтами та інші документи;
  • інформація на сайтах банків і в рекламі;
  • дані з відкритих джерел;
  • звітність банків.
Telegram Logo

НБУ повідомив, що найближчим часом буде оприлюднений для громадського обговорення аналогічний документ для учасників небанківського фінансового ринку.

Додатково. Наприкінці грудня минулого року Національний банк оновив Стратегію валютних інтервенцій в зв'язку з закінченням попередньої стратегії, розрахованої на 2016-2020 роки, і додав до неї завдання підтримувати достатні міжнародні резерви. Новий документ є безстроковим.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В оновленій стратегії збережене завдання згладжування коливань валютного ринку, що необхідно для уникнення негативного впливу надмірної волатильності обмінного курсу і екстраординарних подій на валютному ринку на цінову і фінансову стабільність, а також стійкість економічного зростання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини