Володіння котом як домашньою твариною може подвоїти ризик розвитку шизофренії — стверджують австралійські вчені.
Про це повідомляє Science Alert.
Вони провели аналіз 17 досліджень, опублікованих протягом останніх 44 років, з 11 країн, зокрема США та Великої Британії.

Ідея про те, що володіння котом може бути пов’язане з ризиком шизофренії, була запропонована в 1995 році, з вказівкою на вплив паразита Toxoplasma gondii як причину. Але досі дослідження не дали однозначних висновків.
Деякі дослідження виявили, що контакт з котами в дитинстві може збільшити ймовірність розвитку шизофренії, але не всі дослідження підтвердили цю залежність.
Щоб отримати більш чітку картину, вчені кажуть, що потрібен ретельний огляд та аналіз усіх досліджень з цих тем.
Як паразит Toxoplasma gondii впливає на людину
Toxoplasma gondii — це переважно безпечний паразит, який може передаватися через недостатньо просмажене м’ясо або забруднену воду. Укус кота або фекалії кота можуть передати Toxoplasma gondii.
Одного разу всередині нашого організму, Toxoplasma gondii може проникнути в центральну нервову систему та впливати на нейромедіатори. Паразит був пов’язаний зі змінами особистості, появою психотичних симптомів та деякими неврологічними розладами, зокрема шизофренією.
Дослідження в США, яке включало 354 студентів психології, не виявило зв’язку між володінням котом та показниками шизотипії. Однак ті, хто отримав укус кота, мали вищі показники.
Вони також закликають не панікувати через їхні результати, адже володіння котом має багато позитивних ефектів на здоров’я та благополуччя людини.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!