Facebook Pixel

Володимир Зеленський підписав закон про «спліт», який вимагав МВФ

Президент сьогодні, 16 жовтня, підписав так званий закон про «спліт». Він передбачає зміну системи регулювання і нагляду ринків фінансових послуг та цінних паперів, а також їхню консолідацію. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

QuoteЗаконопроєкт є маркером у програмі співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Передбачається, що регулювання нагляду за фінустановами стане більш прозорим і конкретним.

Законопроєкт є маркером у програмі співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Передбачається, що регулювання нагляду за фінустановами стане більш прозорим і конкретним.

З липня 2020 роки замість трьох фінансових регуляторів залишаться два. Нацкомісію з регулювання ринків фінансових послуг ліквідують, а повноваження з регулювання фінринку розподілять між Нацбанком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).

Йдеться про те, що регулювання і нагляд за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінням майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю, а також регулювання та нагляд у системі накопичувального пенсійного забезпечення буде здійснювати НКЦПФР. Решта повноважень Нацкомфінпослуг передадуть НБУ, який зможе надавати і забирати ліцензії у кредитних спілок, фінансових компаній, ломбардів. Також регулятор зможе встановлювати розмір плати за реєстраційні дії (виходячи з принципу відшкодування витрат, пов'язаних з наданням таких послуг) та здійснювати нагляд за дотриманням законодавства небанківськими фінансовими установами.

Цей закон також вносить зміни до законів України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Це робиться для того, щоб привести до єдиної системи порядок здійснення процедур ліцензування і регулювання НБУ і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

Крім того, будуть скасовані закон України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та декрет Кабінету міністрів «Про довірчі товариства» – щоб усунути надмірне регулювання.

Контекст

Закон про «спліт» Україна повинна була підписати відповідно до програми stand-by, яка передбачає допомогу Міжнародного валютного фонду нашій державі в розмірі $3,9 млрд.

У лютому 2019 року Європейський союз закликав народних депутатів України прийняти закон. В ЄС тоді зазначили, що стабільність фінсектора дуже важлива для поширення економічних вигод та залучення більшої частини населення в економіку країни.

Верховна Рада прийняла його за основу і в цілому 12 вересня.

Подякувати 🎉