Президент підписав закони про так званий кешбек і про касові апарати в смартфоні, які Верховна Рада прийняла 20 вересня, повідомила пресслужба глави держави.
«Вони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, збільшення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями», — йдеться в повідомленні.
При цьому Володимир Зеленський 17 жовтня підписав указ, яким зобов'язав уряд забезпечити збільшення лімітів і дворічний мораторій на перевірки фізосіб-підприємців (ФОПів).
Так, Кабмін має утворити координаційну раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва та залучити до неї представників громадських організацій.

За два тижні уряд і цей новий орган повинні розробити і внести до Верховної Ради такі законопроекти:
- щодо лібералізації умов віднесення ФОПів до першої групи спрощеної системи оподаткування, збільшення граничного доходу за рік, права наймати працівників і розширення видів діяльності;
- щодо впровадження дворічного мораторію на перевірки ФОПів за дотримання порядку використання РРО (касових апаратів). Крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з ризиками ухилення від податків;
- щодо пом'якшення відповідальності ФОПів за порушення порядку подання звітності за РРО.
Також Кабмін повинен забезпечити прозорі і необтяжливі процедури реєстрації касових апаратів через інтернет. А з 1 січня 2020 року уряд має надати можливість тестувати безкоштовне програмне забезпечення для касових апаратів.
Контекст
- На початку жовтня прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляв, що ФОПи не постраждають від подальших дій уряду. Зміни торкнуться лише бізнесу, який проводить оптимізацію за рахунок великої кількості ФОПів.
- Після цього голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що ФОПам можуть заборонити надавати свої послуги – дозволять лише вести торгівлю і займатися виробництвом.