Facebook Pixel
IT

Vodafone оголосив про наміри залучити до $500 млн фінансування

Автор

«Vodafone-Україна» дозволили залучити до $1 млрд фінансування на розвиток. Кошти будуть залучатися поетапно — спочатку до $500 млн. Таке рішення 20 січня ухвалили акціонери, передає «Інтерфакс-Україна».

«У найближчій перспективі ми розглядаємо варіанти поетапного залучення зовнішнього фінансування в межах $500 млн», – повідомили у пресслужбі мобільного оператора.

Згідно з даними в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, компанія може укладати договори позики та здійснювати інші угоди на $1 млрд.

Telegram Logo

Також з даних системи та річної фінансової звітності випливає, що у 2018 році вартість активів компанії становила 21,4 млрд грн.

У квітні 2019 року «Vodafone-Україна» випустила єврооблігації на суму 90 млн євро з купонним доходом 9,2% річних. Доходи від їх розміщення оператор планував використовувати переважно для придбання ліцензій LTE та частково для будівництва мережі.

Контекст. Компанії «МТС» у 2016 році довелося продати свій бізнес в Узбекистані за умовний $1 через претензії з боку американського регулятора, який запідозрив компанію в багатомільйонному хабарі для виходу на місцевий ринок зв'язку.

У 2017 році російська «МТС» пішла з Туркменії через те, що у ліцензій на частоти скінчився термін дії, а національний оператор «Туркментелеком» не продовжив договір про співпрацю з оператором.

Тепер у «МТС» залишиться лише два закордонних активи — в Білорусі (належить 49%) і Вірменії (належить 100%).

Як стало відомо, 3 грудня компанія NEQSOL Holding, в яку входить азербайджанський оператор Bakcell, закрила операцію з купівлі мобільного оператора «Vodafone Україна».

У «Vodafone Україна» 23 січня 2020 року повністю оновився склад наглядової ради.


Другий за величиною оператор мобільного зв'язку «Vodafone Україна» є частиною міжнародної групи «МТС». Нещодавно керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій оцінював її бізнес в Україні в $1,2-1,3 млрд. За підсумками 2018 року, як порівняти з 2017-м, оператор скоротив чистий прибуток на 18,1% — до 1,8 млрд грн.

Мережа азербайджанського оператора Bakcell складається з понад 7,5 тис базових станцій. Вона охоплює 93% території (крім окупованих регіонів) та 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує понад 3 млн осіб. Зараз у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним її власником.

Група компаній NEQSOL Holding має бізнес в нафтогазовій, телекомунікаційній, високотехнологічній та будівельній галузях у Великобританії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Бангладеш. Група інвестує в проєкти з метою створення Цифрового Шовкового Шляху між Європою та Азією.

У телекомгалузь холдинг увійшов на початку 2000-х років і надає послуги мобільного зв'язку, міжнародного транзиту й оптового продажу інтернету, а також послуги з надання виділених ліній, дата-центру та інші.

Власником NEQSOL Holding, до складу якої входять Nobel Oil Services Limited, Nobel Oil E & P Limited (торгова назва Nobel Upstream), Bakcell і Norm, є бізнесмен Насіб Гасанов.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини