Bakcell остаточно купив український Vodafone

Автор

Компанія NEQSOL Holding, у яку входить взербайджанський оператор Bakcell, закрила операцію з купівлі мобільного оператора «Vodafone Україна». Гроші на його покупку залучалися в банках JP Morgan і Raiffeisen Bank International, повідомили в пресслужбі NEQSOL Holding.

Quote«JP Morgan виступила фінансовим консультантом Bakcell, що входять до складу групи NEQSOL Holding, а також спільно з Raiffeisen Bank International(RBI) організували фінансування угоди за участю групи міжнародних банків та інституційних інвесторів», — йдеться в повідомленні.

Раніше між холдингом і російською компанією «МТС» було підписано угоду про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. «Vodafone Україна» продали за $734 млн, включаючи відкладений платіж на суму близько $84 млн.

Зміна власника не вплине на операційну діяльність Vodafone Україна. Компанія продовжить надавати послуги під тим же брендом, наголошується в повідомленні.

Контекст

  • Компанії «МТС» в 2016 році довелося продати свій бізнес в Узбекистані за умовний $1 через спір з американським регулятором, який запідозрив компанію в багатомільйонному хабарі для виходу на місцевий ринок зв'язку.
  • У 2017 році російська «МТС» пішла з Туременістану — час її ліцензій на частоти минув, а національний оператор «Туркментелеком» не продовжив договір про співпрацю з оператором.
  • Тепер у «МТС» залишиться всього два закордонних активи — у Білорусі (належить 49%) і Вірменії (належить 100%).

Другий за величиною оператор мобільного зв'язку «Vodafone Україна» є частиною міжнародної групи МТС. Нещодавно керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій оцінював її бізнес в Україні в $1,2-1,3 млрд. За підсумками 2018 року оператор скоротив чистий прибуток на 18,1% у порівнянні з 2017 роком — до 1,8 млрд грн.

Мережа азербайджанського оператора Bakcell складається з понад 7,5 тис базових станцій. Вона охоплює 93% території (крім окуповані території) та 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує більше 3 млн осіб. Наразі у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним її власником.

Група компаній NEQSOL Holding має бізнес у нафтогазовій, телекомунікаційній, високотехнологічній та будівельній галузях в таких країнах в Великобританії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Бангладеші. Група інвестує в проекти з метою створення Цифрового Шовкового Шляху між Європою і Азією.

У телеком-галузь холдинг увійшов на початку 2000-х років та надають послуги мобільного зв'язку, міжнародного транзиту і продажу оптового інтернету, послуги з виділених ліній, послуги дата центру та інші.

Власником NEQSOL Holding, у яку входять Nobel Oil Services Limited, Nobel Oil E&P Limited (торговельна назва Nobel Upstream), Bakcell і Norm, являється бізнесмен Насіб Гасанов.


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style