Facebook Pixel

Ахметов продав азербайджанцям телеком-оператора Vega за $15 млн

Фото: vega.ua

Фото: vega.ua

Оператор «Vodafone Україна» придбав телекомунікаційного оператора Vega («Фарлеп-Інвест») Ріната Ахметова. Попередня сума покупки становить до $15 млн.

Згідно з проміжною звітністю «Vodafone Україна», договір купівлі-продажу було укладено в червні 2021 року, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до угоди, мобільний оператор купує 99,9929% акцій «Фарлеп-Інвест», а також 95% статутного капіталу ТОВ «Кейбл ТВ-Фінанси», яке надає послуги кабельного зв'язку.

Telegram Logo

Завершення операції очікується не пізніше 15 вересня.

Водночас ПрАТ «Фарлеп-Інвест» повідомило про проведення зборів акціонерів компанії 30 вересня.

Згідно з порядком денним, акціонери телеком-провайдера Vega планують обрати до складу наглядової ради компанії п'ять представників від ПрАТ «ВФ Україна».

Питання щодо зміни власника з Антимонопольним комітетом України вже погоджено.

«Vodafone Україна» — другий за розміром оператор мобільного зв'язку в Україні. У 2020 році компанія скоротила чистий прибуток у 2,1 раза проти 2019 року — до 1,2 млрд грн.

У 2019 році група NEQSOL Holding через Telco Solutions and Investments, яка є підконтрольною азербайджанському оператору Bakcell, підписала угоду з ПАТ «МТС» про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. Угоду щодо купівлі «Vodafone Україна» було закрито наприкінці грудня 2019 року із залученням фінансування JP Morgan і RBI, її вартість склала $734 млн, включно з відкладеним платежем на суму приблизно $84 млн.

Національний телеком-оператор Vega входить до телекомунікаційного напряму групи СКМ Ріната Ахметова. Vega присутня у 22 областях України. Оперативне управління телекомунікаційною групою Vega здійснює ПрАТ «Фарлеп-Інвест». Генеральний директор компанії — Мурат Чинар.

Оператор пропонує комплексні сучасні рішення в галузі фіксованого телефонного зв'язку, широкосмугового доступу до мережі інтернет і передачі даних.

Коментарі

Всі новини