Facebook Pixel

Китай закликав іноземні посольства в Пекіні прибрати знаки підтримки України

Влада КНР звернулася до іноземних посольств і міжнародних організацій, що перебувають у Пекіні, з проханням не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для «політичної пропаганди». Очевидно, йдеться про знаки, які демонструють підтримку України, повідомили дипломатичні джерела японському інформагентству «Кіодо».

Багато посольств у Пекіні встановили вивіски із зображенням українського прапора та написами китайською та англійською мовами, наприклад, #StandWithUkraine, щоб продемонструвати свою солідарність із нашою країною.

У повідомленні МЗС КНР від 10 травня міститься заклик до посольств і міжнародних організацій не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для пропаганди та «уникати виникнення конфліктів між державами».

Вивіска біля посольства Канади у Пекіні із зображенням українського прапора та написом «Ми підтримуємо Україну». Фото: Кіодо

Вивіска біля посольства Канади у Пекіні із зображенням українського прапора та написом «Ми підтримуємо Україну». Фото: Кіодо

У повідомленні також йдеться, що посольства та міжнародні організації «зобов'язані дотримуватися китайських законів і постанов», хоча Пекін поважає дипломатичний імунітет відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Цей крок викликав негативну реакцію з боку дипломатів Європи та інших регіонів і ніхто з них не прибрав вивіски. Один із європейських дипломатів сказав «Кіодо», що немає розумних підстав перешкоджати висловленню державою своїх намірів і що вони не виконуватимуть заклик китайського МЗС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉