Віялові відключення: Україна ризикує залишитися без електроенергії

Зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Фото: УНІАН

Зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Фото: УНІАН

На складах теплових електростанцій склалася критична ситуація із запасами вугілля, повідомляє пресслужба Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у Facebook.

Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС.

«Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачів», – йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

За даними «Укренерго», станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС із листопада 2020 року зменшилися в 5,7 раза – до 436,8 тис. тонн. 48% запасів вугілля зосереджено тільки на двох станціях – Луганській та Слов'янській ТЕС.

В «Укренерго» для термінового з'ясування обставин, що призвели до такої ситуації, і гарантування безпеки постачання електричної енергії вирішили провести позапланові виїзні перевірки «ДТЕК Східенерго», «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «Центренерго» й «Донбасенерго» щодо забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом палива для роботи в поточний опалювальний період.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Згідно з пунктом 40 Ліцензійних умов щодо виробництва електричної енергії, теплові електростанції мусять мати необхідні резерви відповідного палива. У разі виявлення порушень за результатами перевірок НКРЕКП застосує до відповідних суб'єктів господарювання санкції в рамках чинного законодавства», – пообіцяли в Нацкомісії.

Контекст. Виробництво електроенергії в Україні за підсумками 2020 року скоротилося на 3,3%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини