Facebook Pixel

ВООЗ оголосила спалах мавп’ячої віспи глобальною надзвичайною ситуацією

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила мавп’ячу віспу надзвичайною ситуацією світового масштабу, що є найвищим рівнем небезпеки, яку організація може надати епідемії чи пандемії.

Так, за словами голови ВООЗ Тедроса Адана Гебреєсуса, огранізація прийняла таке рішення у зв’язку з різким ростом кількості заражених хворобою у світі. Зараз у 47 країнах виявили 16 тис. хворих та п’ять смертей.

Також голова ВООЗ наголосив, що найбільший спалах зафіксований серед чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, особливо серед тих, у кого кілька сексуальних партнерів. «Стигма і дискримінація можуть бути настільки ж небезпечними, як і будь-який вірус», — додав він, передає Reuters.

Також за словами Гебреєсуса, ризик зараження віспою у Європі високий, тоді як у інших регіонах — помірний. «Існує очевидний ризик подальшого поширення вірусу різними країнами, хоча небезпека того, що вірус стане причиною порушення міжнародного сполучення ми оцінюємо як низьку», — додав він.

Що таке мавпяча віспа: симптоми

Мавпяча віспа – це рідкісне вірусне захворювання. Його збудник є генетично близьким до вірусу натуральної віспи. Віспа мавп передається через прямий контакт із біологічними рідинами, кров’ю, шкірою з висипаннями або слизовими оболонками заражених тварин чи людей та через вживання м’яса інфікованих тварин, яке не пройшло належного термічного оброблення. Щоб перевірити наявність у вас хвороби можна провести ПЛР-тестування.

Симптоми мавп’ячої віспи:

  • гарячка;
  • головний біль;
  • збільшення в розмірах лімфовузлів;
  • біль в м’язах;
  • загальна слабкість;
  • після інкубаційного періоду, який триває від 5 до 21 дня, на тілі хворого з'являється висип (спочатку на обличчі, потім поширюються по всьому тілу). Кірочки, які виникають унаслідок висипу, зникають у період до трьох тижнів.

Контекст. Нагадаємо, що 10 червня у Польщі виявили перший випадок захворювання людини на мавпячу віспу, а в Україні не зареєстровано жодного випадку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉