Facebook Pixel

Віспа мавп: МОЗ назвало основні симптоми

Світ ледве встиг видихнути після локдаунів і зняти маски, як на зміну коронавірусу прийшла нова екзотична хвороба – віспа мавп. За останнім даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), її вже зафіксували в 12 країнах. Україна до цього списку наразі не входить.

Що таке мавпяча віспа

Мавпяча віспа – це рідкісне вірусне захворювання. Його збудник генетично близький до вірусу натуральної віспи. Найчастіше хвороба зустрічається в регіонах Центральної та Західної Африки.

Віспа мавп передається:

  • через прямий контакт із біологічними рідинами, кров’ю, шкірою з висипаннями або слизовими оболонками заражених тварин чи людей;
  • через уживання м’яса інфікованих тварин, яке не пройшло належного термічного оброблення.

Симптоми віспи мавп

Інкубаційний період триває від 5 до 21 дня, повідомляє МОЗ. Захворювання починається з гарячки, головного болю, збільшення в розмірах лімфовузлів, болю в м’язах і загальної сильної слабкості. Зазвичай це триває до 5 днів, після чого та тілі хворого з'являється висип (спочатку на обличчі, потім поширюються по всьому тілу). Кірочки, які виникають унаслідок висипу, зникають у період до трьох тижнів.

Як перевірити, чи хвора людина на мавпячу віспу

Медики рекомендують проводити ПЛР-тестування. Для тесту береться вміст або покриви висипу.

Контекст. Уперше ВООЗ поінформувала про поширення хвороби 7 травня. А 20 травня організація скликала термінову нараду через фіксування майже 100 випадків екзотичної хвороби у Європі.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що з 13 до 21 травня у світі було виявлено 92 випадки зараження віспою мавп, ще 28 людей перебувають під підозрою. Найбільшу кількість випадків експерти виявили в Португалії, Іспанії, Великій Британії. Окрім того, інфікованих зафіксували в Австралії, Франції, Бельгії, Нідерландах, США, Канаді, Німеччині, Італії та Швеції.

Першою країною, що ввела обов'язковий карантин для хворих на віспу мавп тривалістю 21 день, стала Бельгія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉