Facebook Pixel

Виробництво Ан-74 для ЗСУ переведуть повністю на українські складники

Державне підприємство «Антонов» готове розпочати практичну роботу зі 100% імпортозаміщення матеріалів і складників російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за умови фінансування.

Компанія вже провела попередню роботу з пошуку альтернатив, спираючись на аналогічний досвід із літаками Ан-132 і Ан-178, повідомляє Український мілітарний портал.

Кооперація здійснюватиметься переважно з українськими підприємствами та деякими іноземними. Серед них, зокрема, УКРНІІРА, ДП «ХАКБ», ВАТ «КЦКБА», ДП «ХМЗ ФЕД», ВАТ «ФЕД», ДП «Оризон-Навігація», ВАТ «НТК Електроприлад», «Авіаконтроль» тощо.

Для цього необхідно узгодити технічні вимоги замовників. Після того буде проведено комплекс науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, будівництво дослідних літаків, стендові, наземні й льотні випробування, сертифікаційні роботи.

Нагадаємо, що 60% складників і 80% матеріалів у літаках сімейства Ан-72/74 досі були російського виробництва.

an74-170121-02.jpg

У компанії також стверджують, що вимоги Міністерства оборони України до морського патрульного літака Ан-74МП відповідають попереднім напрацюванням компанії. Проєкт уже має певний перелік обладнання, яке встановлюватиметься на літак у разі запуску робіт у Харкові.

Уже попередньо опрацьовано перелік можливих постачальників радіоелектронного й пілотажно-навігаційного обладнання, спеціального комплексу обстеження та розвідки, комплексу захисту й самооборони, озброєння як українських, так і західних виробників.

«Наразі ДП «Антонов» спільно з фахівцями ВМС України остаточно узгоджує технічні вимоги до транспортного й патрульного варіантів на базі літака Ан-74, після чого буде визначено обсяг необхідного фінансування всього комплексу робіт і строки виконання. Паралельно проводяться переговори з іноземними партнерами щодо співробітництва з глибокої модернізації літака Ан-74ТК-200, створення різних модифікацій на його базі та виробництва літаків на ХДАВП», — повідомили в компанії.

На підприємстві зазначили, що зараз власним коштом завершують роботи з імпортозаміщення російських складників на літаках сімейства Ан-178.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉