Тайвань активно вивчає досвід українських компаній, які продовжують функціонувати в умовах війни, щоб посилити свою готовність до надзвичайних ситуацій на тлі зростаючої загрози з боку Китаю. Як повідомляє Reuters, на це вказав високопосадовець тайванської служби безпеки.
Китай розглядає Тайвань як частину своєї території та нарощує військовий тиск, зокрема через масштабні навчання поблизу острова.
«Ми сподіваємося навчитися на власному досвіді України — як приватні компанії допомогли зміцнити стійкість її уряду та суспільства під час війни», — зазначив представник служби безпеки Тайваню, який побажав залишитися анонімним.
За його словами, Тайвань бере до уваги діяльність таких компаній, як Uber та Microsoft, які продовжують забезпечувати критично важливі послуги в Україні. Серед ключових рішень, які розглядає острівна держава, — інтеграція супермаркетів у систему державного постачання та залучення таксі до надання екстреної медичної допомоги.

Тайванський прапор майорить на вітрі, коли солдати готуються до святкування національного свята з нагоди 113-го дня народження Китайської Республіки, офіційної назви Тайваню, в Тайбеї, Тайвань, 10 жовтня 2024 року. Фото: REUTERS
Тайванський уряд уже налагоджує контакти між місцевими компаніями та українськими партнерами, щоб пришвидшити адаптацію кризових стратегій.
«У нас є воля до боротьби, і тепер ми повинні також уважно придивитися до нашої волі до підготовки», — наголосив посадовець.
Крім того, Тайвань модернізує систему оповіщення про повітряну тривогу та укриття, орієнтуючись на досвід країн Балтії та Північної Європи.
Цього тижня у Тайбеї відбувся закритий семінар щодо кризової підготовки. Учасники, серед яких були представники служб безпеки та дипломати з США, Японії та Австралії, обговорювали питання створення резервів і цивільної оборони.
Енді Гундер, керівник Американської торговельної палати в Україні та спікер заходу, закликав Тайвань розвивати резервні онлайн-системи через загрозу кібератак. Він зазначив, що під час Другої світової війни критична інфраструктура зберігалася в тунелях, а нині її надійність забезпечує зберігання у хмарних сервісах.
Гундер також наголосив на важливості безперебійної роботи платіжних сервісів, таких як Mastercard і Visa, для фінансової стабільності.
«Технології, банківська справа, продукти харчування, доставка, роздрібна торгівля — як ви підтримуєте економіку», — підсумував він.