Facebook Pixel

Перерізання підводного кабелю: Тайвань затримав біля своїх берегів китайське судно

Берегова охорона Тайваню у вівторок, 25 лютого, затримала вантажне судно та його китайський екіпаж, яких підозрюють у пошкоджені підводного інтернет-кабелю.

Про це повідомляє CNN.

Пошкодження інтернет-кабелю біля Тайваню: що про це відомо

Берегова охорона заявила, що судно підозрюють в пошкодженні кабелю, що з’єднує Тайвань з віддаленими островами Пенху. Корабель ходить під «зручним прапором», а його команда складається з 8 громадян Китаю.

Судно Hong Tai зареєстроване в західноафриканській державі Того. Воно затрималося біля кабелю у водах неподалік південно-західного узбережжя Тайваню з вечора 22 лютого і не реагувало на численні повідомлення берегової охорони.

Берегова охорона Тайваню перехоплює вантажне судно, яке підозрюють в пошкодженні підводного кабелю. Фото: Берегова охорона Тайваню

Берегова охорона Тайваню перехоплює вантажне судно, яке підозрюють в пошкодженні підводного кабелю. Фото: Берегова охорона Тайваню

Невдовзі після того, як корабель кинув якір рано у вівторок, 25 лютого, тайванська телекомунікаційна компанія Chunghwa Telecom виявила, що кабель був від’єднаний.

Згодом берегова охорона перехопила та затримала судно і разом з екіпажем повернула в порт для розслідування.

Влада Тайваню заявила, що це може бути китайською операцією в «сірій зоні» чи підривним актом.

Зазначимо, що у січні 2025 року влада Тайваню повідомила, що пов'язане з Китаєм вантажне судно могло перерізати міжнародний підводний кабель біля північного узбережжя острова.

У 2023 році офіційні особи Тайваню звинуватили китайські кораблі у двох інцидентах, під час яких були пошкоджені інтернет-кабелі, що з’єднують головний острів Тайваню з віддаленими від нього островами Мацу.

Що відомо про пошкодження кабелів у Європі

У листопаді 2024 року ВМС Данії затримали китайський балкер Yi Peng 3, який підозрюється у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі.

Крім того, 26 грудня влада Фінляндії заарештувала нафтовий танкер Eagle S за підозрою в тому, що він був причетний до перерізання підводних кабелів, які передають електроенергію між Фінляндією та Естонією. Фінляндія підозрює, що це судно могло бути частиною «тіньового флоту», який допомагає рф обходити санкції.

Подякувати 🎉