Facebook Pixel

Лідери країн НАТО підтвердили, що Україна стане членом Альянсу

Президент США Джо Байден та лідери інших держав-членів НАТО готові оприлюднити нову допомогу та підтвердити зобов’язання щодо членства України на саміті у Вашингтоні. Про це пише Reuters.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив журналістам у середу вранці, що він очікує, що союзники по НАТО погодять «суттєвий» пакет для України та розширять інші партнерства, зокрема в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Столтенберг сказав, що пакет включатиме нове командування НАТО для України з надання допомоги у сфері безпеки та навчання, а також довгострокову обіцянку продовжувати та підтримувати підтримку Києва.

Він сказав, що будуть нові оголошення про негайну військову підтримку, включаючи протиповітряну оборону та кроки для забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами та силами НАТО. Він також сказав, що очікує, що союзники підтвердять зобов'язання щодо того, що Україна стане членом НАТО.

В останньому проекті декларації саміту, який має бути погоджений усіма, говориться, що НАТО продовжуватиме підтримувати Україну «на її незворотньому шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО», повідомило Reuters джерело в альянсі.

У проекті також підтверджується, що НАТО «буде в змозі надіслати Україні запрошення приєднатися до альянсу, коли союзники погодяться і будуть виконані умови», зазначило джерело.

У вагомій промові у вівторок Байден заявив, що НАТО «сильніше, ніж будь-коли», і що Україна може і зупинить президента Росії Володимира Путіна «за нашої повної колективної підтримки».

Члени НАТО вже оголосили про поставку п'яти додаткових систем ППО Patriot та інших стратегічних систем ППО для допомоги Україні. Очікується, що на саміті, присвяченому 75-річчю альянсу, буде оголошено більше про допомогу.

Подякувати 🎉