Facebook Pixel

Британcький прем’єр впевнений, що Україна може бити вглиб росії

Британcький прем’єр впевнений, що Україна може бити вглиб росії

Британcький прем’єр впевнений, що Україна може бити вглиб росії

Британcький прем’єр-міністр Кейр Стармер заявив, що Україна може користуватися британськими ракетами Storm Shadow для нанесення ударів по військових цілях на території росії. Таким чином він підтвердив, що продовжуватиме політику попереднього уряду Великої Британії щодо використання Україною у війні зброї дальнього радіусу дії. Про це пише Bloomberg.

Стармер вважає, що Україна має сама вирішувати, як вона використовуватиме ракети Storm Shadow, надані Великою Британією.

Quote«Ракети повинні, очевидно, використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права. Але саме Україна має вирішити, як їх використовувати в цих оборонних цілях», — сказав він.

Україна заявила, що їй конче необхідно завдавати ударів по військових цілях в глибині території росії, щоб захистися і відбити російські атаки.

Деякі європейські країни, такі як Велика Британія, висловили повну підтримку позиції України, на відміну від уряду США, який поки що чинить опір зняттю всіх обмежень на використання Києвом своєї зброї. У адміністрації Байдена заявляють, що не дозволили наносити українські удари вглиб росії задля запобігання ескалації у відносинах з москвою.

Це перша заява Стармера, яку він зробив після перемоги на загальних виборах у Великій Британії минулого тижня, коли його нова адміністрація взяла на себе зобов'язання щодо цієї політики.

Ця заява перегукується з позицією попереднього уряду Ріші Сунака, який ніколи прямо не говорив, що Україна може використовувати Storm Shadow для ударів по росії. Однак він натякав на це, зазначаючи, що Київ самостійно вирішує, як використовувати ці ракети. Тоді кремль назвав це «дуже небезпечною заявою».

Коментуючи удар росії по лікарні Охматдит, Стармер сказав, що це був «абсолютно шокуючий, жахливий напад», який створив «дуже важливе, хоча і трагічне тло для цього саміту».

«Моє послання президенту путіну полягає в наступному: цей саміт НАТО слід розглядати як чітку і єдину рішучість союзників по НАТО та інших країн, які присутні там одночасно, бути разом з Україною і протистояти російській агресії», — сказав Стармер.

Подякувати 🎉