Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні цього року запуститься на 10 цукрових заводів менше – у чому причина

Війна в Україні: у 2022 році працюватиме 22 цукрових заводи замість 32. Фото: Pixabay

Війна в Україні: у 2022 році працюватиме 22 цукрових заводи замість 32. Фото: Pixabay

В Україні цього року буде запущено 22 цукрові заводи, ще 10 не працюватимуть. Як повідомив очільник Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин, на це є дві головні причини: бойові дії в країні та зростання ціни на газ.

«Якби Гнідавський цукровий завод працював тільки на газі, то щодоби ми мали віддати щонайменше 400 тонн цукру тільки на газ при тому, що завод вироблятиме 600 — 700 тонн на добу, а ще потрібно розрахуватися з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство», — наводить слова Нікішина асоціація «Укрцукор».

Він поскаржився, що з огляду на ціни на газ, встановлені для підприємств, простіше не запускати потужності. За його словами, «кожен кілограм виробленого на цьому газі цукру приносить лише збитки».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Тарифи на газ для бізнесу відрізняються від тих, що діють для населення. Водночас постачальники газу диференціюють свої ціни, встановлюючи різну вартість газу за умови передоплати або оплати за фактом споживання. Так, наприклад, у серпні 2022 року у разі оплати за фактом ціна в «Нафтогазі» становить 31,48 грн за куб, у «Стрийнафтогазі» — 30 грн, у «Мегаватт Енерго» — 41 грн, у «Гласкомерц» — 34,5 грн.

Коментарі

Всі новини