Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Відплив інвестицій з України склав $1,6 млрд — НБУ

Чистий відплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) з України в I кварталі 2020 року склав $1,6 млрд.

Це перші дані про ПІІ, які публікує НБУ після отримання ним відповідних повноважень від Державної служби статистики України.

Регулятор також удосконалив обчислення статистики про ПІІ згідно з міжнародними стандартами. Зокрема, з 2020 року в обчисленні обсягу ПІІ враховується реінвестування доходів нефінансових корпорацій. Також проведено додаткове удосконалення статистики запасів ПІІ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зважаючи на зміни в обчисленнях ПІІ, від'ємне сальдо поточного рахунку у 2017-2019 роках щорічно збільшено з $1,1 млрд у 2017 році до $2,8 млрд у 2019 році.

Приплив ПІІ також збільшено на ті самі величини з параметрами, які додано до розрахунку. На кінець 2019 року запас ПІІ в Україну збільшився з $48,9 до $51,4 млрд, з України знизився з $8 до $3,5 млрд.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Чистий відплив ПІІ в I кварталі 2020 року у розмірі $1,6 млрд зумовлений вилученням реінвестованих доходів реального сектора. Згідно з попередньою методологією, чистий приплив ПІІ становив $540 млн.

Водночас близько 40% ПІІ припадає на так званий фантомний капітал. Він призначений не для фінансування виробничої діяльності багатонаціональних компаній, а для мінімізації податкових зобов'язань.

Колишній заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук повідомив, що за перші 9 місяців 2019 року капітальні інвестиції у добувній промисловості зросли на 34%. Водночас капітальні інвестиції в постачанні електроенергією та газом — на 38%, у харчовій промисловості — на 42%, у металургії — на 34%.

Коментарі

Всі новини