Вибори в Білорусі: Україна визнала їх нелегітимними та підтримала санкції ЄС

Верховна Рада не визнала вибори в Білорусі. Фото: УНІАН

Верховна Рада не визнала вибори в Білорусі. Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила постанову №3053а, у якій офіційно визнала, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними.

Постанову підтримали 228 народних депутатів.

У документі зазначається, що вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, як-от ОБСЄ, Рада Європи.

Telegram Logo

«Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», – йдеться в постанові.

Парламент засудив застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі та вимагає звільнення всіх затриманих під час протестів. Рада вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми приєднуємося до оцінок Європейського Союзу щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримуємо запровадження санкцій щодо осіб, відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників», – зазначається в заяві.

Контекст. У Білорусі 9 серпня пройшли президентські вибори. За попередніми даними ЦВК, перемогу на президентських виборах здобув Олександр Лукашенко з результатом 80,23% голосів. За його опонентку Світлану Тихановську проголосували 9,9% виборців.

Після закриття виборчих дільниць у Білорусі почалися масштабні акції протесту. У Мінську ОМОН розганяв протестувальників, застосовуючи сльозогінний газ, світлошумові гранати, водомети, електрошокери. Загальна кількість постраждалих під час акцій протесту невідома.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав вибори святом, яке комусь захотілося зіпсувати. За словами Лукашенка, протестами керують з-за кордону.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини