Результати виборів президента США 2024-го матимуть кардинально різні наслідки для американського бізнесу. Кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс і республіканець Дональд Трамп мають протилежне бачення економічного майбутнього Штатів. переказує текст Financial Times про те, як результати виборів вплинуть на корпоративний сектор Америки.
Як майбутнє різних економічних секторів США залежить від результатів виборів 2024
Чому енергетичний бізнес США побоюється політики Трампа
Республіканець Дональд Трамп пообіцяв повністю змінити політику Джо Байдена в енергосекторі, скасувавши кожне положення, і «вивільнити американську енергію».
Експрезидент планує поновити ухвалення нових терміналів зрідженого природного газу (LNG), пом’якшити правила щодо викидів парникових газів, а також стимулювати збільшення кількості електромобілів і відновлюваних джерел енергії.
Видобуток нафти та газу у США, який наразі сягнув рекордних рівнів, ймовірно, не зміниться в короткостроковій перспективі: влада не може сильно змінити умови для видобутку на материку, а інвестори неохоче підтримують нові дорогі бурові кампанії.
Демократка Камала Гарріс хоче продовжити політику Байдена і стимулювати розгортання відновлюваних джерел енергії, водночас сприяючи виробництву викопного палива, щоб США залишились найбільшим виробником у світі.
Гарріс не планує вводити штрафні тарифи на імпорт енергоносіїв. Водночас керівники енергетичних компаній побоюються політики Трампа, яка може підірвати світову торгівлю та, своєю чергою, вдарити по їх бізнесу.
Обидва кандидати планують підтримати розгортання ядерної енергетики, однієї з небагатьох сфер, де обидві партії дійшли згоди у цьому секторі.
Як Гарріс і Трамп дивляться на майбутнє штучного інтелекту у секторі технологій США
Трамп хоче скасувати наказ Байдена щодо штучного Інтелекту (ШІ), який Гарріс на посаді віцепрезидентки допомогла запустити у 2023-му. Це задовольнило б Ілона Маска, якому Трамп пообіцяв урядову посаду для «підвищення технологічної ефективності», а ще нових інвесторів, які вважають, що суворіші правила можуть завадити США обігнати Китай у ШІ-перегонах.
Нові можливі тарифи Трампа на тайванський імпорт, на який покладаються, зокрема, Nvidia і Apple, можуть підвищити собівартість або перервати ланцюги постачання ШІ-чипів. Ці компанії також постраждають, якщо республіканець запровадить вищі мита на імпорт із Китаю, де вони мають розгалужені ланцюжки поставок.
Значні інвестиції адміністрації Байдена в інфраструктуру широкосмугового зв’язку та виробництво напівпровідників у США роблять політику демократів більш вигідною для технологічної галузі. Проімміграційні рішення, які допомагають підтримувати приплив талантів з усього світу, також допомагають Кремнієвій долині розвиватися. Водночас обмеження для ШІ може створити різні перешкоди для галузі.
Кого Волл-стріт хоче бачити на посаді нового президента США
Фінансисти з Волл-стріт очікують, що перемога Трампа пом’якшить агресивну позицію щодо антимонопольного законодавства Федеральної торгової комісії та Міністерства юстиції.
Друга адміністрація Трампа також може скасувати вимоги Комісії з цінних паперів і бірж щодо більшого розкриття інформації в таких сферах, як приватний капітал і кліматичні ризики.
Одночасно Трамп може спробувати обмежити здатність банків і менеджерів активів використовувати екологічні, соціальні та управлінські чинники у своїх інвестиційних рішеннях, а також згорнути програми підтримки різноманітності, що може викликати проблеми на Волл-стріт.
Трамп також говорив про обмеження процентних ставок за кредитними картками приблизно на рівні 10%, що не сподобалось би американським банкам.
Гарріс обіцяє, що її адміністрація буде менш агресивною щодо стримування великого бізнесу, ніж адміністрація Байдена, щоб залучитися підтримкою заможних донорів.
Хто з кандидатів у президенти США може стримати зростання цін
Камала Гарріс обіцяє ввести федеральну заборону на підвищення цін для компаній-виробників продуктів харчування та напоїв протягом перших 100 днів перебування на посаді.
Окрім цього, демократка хоче cтримати злиття та поглинання компаній, оскільки вважає це перешкодою конкуренції на ринку. Також Гарріс планує більше підтримувати малий бізнес.
Трамп пообіцяв знизити ціни на продукти для американців, плануючи запровадити різкі мита на імпорт. Водночас економісти вважають, що така політика, ймовірно, призведе до протилежного результату. За оцінками Національної федерації роздрібної торгівлі, споживачі США можуть втратити від $46 млрд до $78 млрд на рік, якщо Трамп введе заплановані тарифи.
Який президент буде кращим для охорони здоров’я США
Під час свого першого президентства Трамп намагався скасувати закон про доступне лікування, відомий як Obamacare, який робив незаконним відмову у догляді людям, які вже мають захворювання. Під час президентських дебатів проти Гарріс Трамп заявив, що у нього є «концепції плану» замінити цей закон.
Гарріс наголосила на тому, що «охорона здоров’я для всіх американців на цих виборах стоїть на кону» після заяви Трампа про скасування Obamacare.
Одночасно демократка пообіцяла розширити контроль над цінами на ліки для Medicare, державної програми медичного страхування для американців старше 65 років, яку запровадив Байден. Трамп не висловив своїх чітких планів щодо цього питання.
Гарріс також запропонував розширити ліміт цін на інсулін у розмірі $35 доларів на місяць на всіх пацієнтів програми Medicare, зокрема і тих, хто має приватні плани медичного страхування.
Нагадаємо, 4 жовтня 2024 року Американський долар впав на 0,6%, а казначейські облігації підвищилися через те, що інвестори знизили ставки на перемогу Дональда Трампа на виборах президента США.