Попри загальноприйняту думку про те, що москва знову хоче бачити кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа президентом США, реальність така, що будь-хто з можливих майбутніх очільників Білого дому навряд чи забезпечить усе, чого хоче кремль.
Про це йдеться в матеріалі Politico.
Чому росія захоплювалась Трампом під час його першого президентського терміну
Видання зазначає, що під час своєї першої президентської кампанії Трамп викликав певне захоплення у москви. Точніше, російський диктатор володимир путін захоплювався тим, як ним захоплюється республіканець.
«путін — невисока, марнославна людина. Кремлю подобається, що високий і багатий Трамп відчуває абсолютний трепет перед путіним. Це дає путіну перевагу», — зазначила Ніна Хрущова, професорка The New School у Нью-Йорку та правнучка колишнього радянського генсека Микити Хрущова.
За словами журналістів, хоча образ сильної людини Трампа та естетика багатого чоловіка з фальшивою засмагою може бути неприємною для пуритан Західної Європи, однак російській еліті не чужа ні показна демонстрація багатства , ні автократичні тенденції своїх політиків.
Крім цього, конспірологічні думки кандидата від республіканців також перегукуються з глибоко вкоріненим переконанням багатьох росіян, які підживлюється їхніми політиками та пропагандою, що американські громадяни — заручники глибинної держави.
«Найбільшою привабливістю для кремля, коли йдеться про Трампа, звичайно, є його позиція щодо України. Кандидат від республіканців пообіцяв завершити війну за один день, імовірно, змусивши Київ піти на територіальні поступки. Його напарник Джей Ді Венс люто критикує надання Україні додаткової допомоги», — йдеться в публікації.
Чому росія сумнівається, що вона зможе налагодити стосунки з США у разі перемоги Трампа
Водночас у Дональда Трампа є й зворотний бік, який рф побачила під час його першого президентського терміну — республіканець не завжди виконує свої обіцянки. Зокрема, він не налагодив стосунки з росією й не скасував західні санкції. Під час цієї кампанії кремль сумнівається, що ворожість Вашингтона зможе розвіяти навіть більш лояльний до рф президент.
Також у жовтні 2024-го заступник міністра закордонних справ росії Сергій Рябков поставив Трампа на місце після того, як він сказав, що був близький до досягнення угоди про ядерне роззброєння з Москвою та Пекіном під час свого першого президентського терміну.
Як у кремлі ставляться до можливої перемоги Гарріс
Разом з тим путін минулого місяця заявив, що чинний президент США Джо Байден був фаворитом москви. Однак коли він вибув з передвиборчої гонки, то очільник кремля повідомив, що росія зробить те, про що президент-демократ попросив своїх послідовників — «підтримає» Камалу Гарріс.
Колишній кремлівський спічрайтер Галлямов не сприйняв серйозно коментарі російського диктатора і зазначив, що це «традиційна операція прикриття КДБ, спрямована на користь Трампа».
Однак Ніна Хрущова наголосила, що слова путіна все ж можуть містити зерно істини.
«Обіцянка Трампа щодо швидкого припинення війни в Україні, навіть тієї, яка убезпечила територію для москви, може бути небажаним результатом для путіна. Він зробив війну центральною частиною своєї спадщини, і тому він буде вести її стільки, скільки йому потрібно, скільки захоче і зможе», – вважає Хрущова.
Своєю чергою Гарріс могла б заморозити російсько-українську війну. На думку москви, це грає їй на руку, оскільки останнім часом рішучість Заходу слабшає на фоні наступу російської армії.
Politico також наголошує, що Гарріс є поборницею зовнішньополітичного істеблішменту США, що пропонує путіну ідеальний фон для виправдання його боротьби проти «американської гегемонії».
5 листопада 2024 року в США стартували президентські вибори. Традиційно їх відкрило невеличке містечко Діксвілл-Нотч, що у штаті Нью-Гемпшир, де вибори розпочалися одразу після опівночі за східним часом.