Верховна Рада звільнить Маркарову — ЗМІ

Оксана Маркарова. Фото: УНІАН

Оксана Маркарова. Фото: УНІАН

На позачерговому пленарному засіданні 4 березня Верховна Рада звільнить Оксану Маркарову з посади міністра фінансів.

Про це виданню НВ повідомили три обізнані джерела.


З 1998 року по 2003-й Маркарова працювала радником з економічної політики і менеджером із зовнішніх та корпоративних зв'язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund. Водночас проходила практику у Світовому банку.

Telegram Logo

У державному секторі економіки вона почала працювати 2015 року. 2016-го стала першим заступником міністра фінансів України, а через два роки почала виконувати обов'язки глави Мінфіну, змінивши на цій посаді Олександра Данилюка. Цього ж року Маркарову затвердили на посаді міністра фінансів.


Главою Міністерства фінансів можуть призначити Ігоря Уманського, пише видання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Ігор Уманський. Фото: УНІАН

Ігор Уманський. Фото: УНІАН

Раніше він двічі був першим заступником міністра фінансів — з 2008-го по 2010 рік і з 2014-го по 2015 рік. Він також виконував обов'язки глави Мінфіну в уряді Юлії Тимошенко ( 2009-2010 рр.). Під час президентства Петра Порошенка Уманський був його позаштатним радником (2016-2019 рр.).

Контекст. 25 лютого Kiev Pos написав про можливе призначення прем'єр-міністром Сергія Тігіпка. Згодом видання Lb.ua, посилаючись на власні джерела, заявило, що питання призначення Тігіпка прем'єром «вирішене на 99%».

Того ж дня Гончарук заявив, що не писав заяву про відставку і не обговорював подібних питань з президентом Володимиром Зеленським. Водночас він зустрічався з Тігіпком для обговорення призначення останнього на посаду в Кабмін для підсилення роботи уряду за напрямками промисловості й економіки.

Через кілька днів Зеленський попросив парламент зібратися на позачергове пленарне засідання 4 березня, на якому, зокрема, обговорюватиметься питання Кабміну.

Вчора Гончарук знову заявив, що не писав заяву про відставку. З цього питання, швидше за все, проходитимуть консультації з парламентом і Зеленським.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини