Процес вакцинації в Україні йде не за планом. На кінець минулого тижня планувалося робити 10 тис. щеплень від коронавірусу щодня.
Однак наразі кількість щеплень на день складає 3 тис., повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Темпи вакцинації проти коронавірусу в Україні
Він наголосив, що ставив інше завдання щодо темпів вакцинації. Також він збирається особисто втрутитися у ситуацію, щоб збільшити кількість вакцинованих у найближчий час.
Антивакцинальна кампанія
Водночас Степанов заявив, що в Україні розвернулася антивакцинальна кампанія, яка направлена на тиск на нацбезпеку України.
Він вважає, що за такою діяльністю стоять політсили та експерти, які хочуть, щоб в Україні використовували російську вакцину проти коронавірусу.
«Одними з можливих замовників антивакцинальної істерії, зокрема є люди, які всіма правдами та неправдами хочуть, щоб Україна не використовувала вакцини провідних країн світу — ті же Covishield, Pfizer, AstraZeneca й інші вакцини. А використовувала тільки вакцину, яка виготовляється у країні-агресорі».
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я
Фейки про вакцину проти коронавірусу
Також міністр заявив, що один із найпоширеніших фейків про вакцину — поява важких побічних ефектів. Однак він зазначив, що на 20 тис. щеплень у міністерстві отримали 185 повідомлень про побічні ефекти від імунізації.
У МОЗ фіксують будь-які повідомлення про побічні ефекти від вакцинації — починаючи від почервоніння шкіри, закінчуючи підвищенням температури. Ніяких важких наслідків вакцинації в Україні не зафіксовано.
Крім того, Степанов уточнив, що в Україні був зафіксований один випадок побічних ефектів від вакцинації проти коронавірусу — підвищена температура.
Водночас представник американського Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що чотири російських онлайн-платформи поширювали дезінформацію про вакцини, які були схвалені США. Поширення фейків здійснювалося управлінням розвідслужб Росії.