У МОЗ змінили умови зберігання вакцини Pfizer. Відтепер розморожений препарат можна зберігати впродовж місяця за температури +2 — 8 градусів за Цельсієм.
Загалом вакцину можна зберігати протягом шести місяців від дати виробництва за температури від -90 до -60 градусів за Цельсієм. Проте в регіонах України є проблема з наявністю морозильних камер, які можуть підтримувати такі низькі температури.

Зміни в рішенні МОЗ помітив оглядач видання «Думская» Сергій Дібров. Він зазначив, що на сайті реєстру лікарських препаратів міститься інструкція двома мовами — англійською та українською. У ній зазначено умови зберігання вакцини згідно з рекомендаціями Pfizer. Інструкція датована днем реєстрації вакцини Pfizer — 22 лютого 2021 року.
Однак крім реєстраційного посвідчення від 22 лютого на сайті також міститься й наказ МОЗ, датований червнем 2021 року. Там зазначено, що причиною зміни інструкції стали зміни в терапевтичних показаннях.
В оновленій інструкції відсутній текст англійською, натомість є зміни щодо строків зберігання розмороженої вакцини. Там зазначається, що такий препарат можна зберігати впродовж місяця.
Однак у травні на сайті BioNTech з'явилася оновлена інформація щодо умов зберігання вакцини. І там дійсно йдеться, що зберігати розморожену вакцину можна протягом 31 дня за температури +2 — 8 градусів за Цельсієм.
Така інформація міститься й на сайті Європейського агентства з лікарських засобів (EMA). Під час досліджень з'ясувалося, що вакцина залишається стабільною й не втрачає своїх властивостей після розмороження впродовж місяця.

Правила зберігання розмороженої вакцини проти коронавірусу від Pfizer. Фото: скриншот BioNTech

Контекст. Україна зареєструвала вакцину Pfizer 22 лютого 2021 року. Згодом вона стала доступною для щеплення в амбулаторіях і кабінетах щеплення, але її використовували лише для вакцинації в рамках черги, у якій можна зареєструватися через застосунок «Дія».
Згодом препарат став доступним і в центрах масової вакцинації, однак щеплення цим препаратом роблять насамперед літнім людям і особам із хронічними захворюваннями.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки