Facebook Pixel

Вакцина Pfizer: МОЗ змінив умови зберігання

Прострочений Pfizer в Україні: МОЗ безпідставно змінив умови зберігання. Фото: pixabay

Прострочений Pfizer в Україні: МОЗ безпідставно змінив умови зберігання. Фото: pixabay

У МОЗ змінили умови зберігання вакцини Pfizer. Відтепер розморожений препарат можна зберігати впродовж місяця за температури +2 — 8 градусів за Цельсієм.

Загалом вакцину можна зберігати протягом шести місяців від дати виробництва за температури від -90 до -60 градусів за Цельсієм. Проте в регіонах України є проблема з наявністю морозильних камер, які можуть підтримувати такі низькі температури.

Зміни в рішенні МОЗ помітив оглядач видання «Думская» Сергій Дібров. Він зазначив, що на сайті реєстру лікарських препаратів міститься інструкція двома мовами — англійською та українською. У ній зазначено умови зберігання вакцини згідно з рекомендаціями Pfizer. Інструкція датована днем реєстрації вакцини Pfizer — 22 лютого 2021 року.

Telegram Logo

Однак крім реєстраційного посвідчення від 22 лютого на сайті також міститься й наказ МОЗ, датований червнем 2021 року. Там зазначено, що причиною зміни інструкції стали зміни в терапевтичних показаннях.

В оновленій інструкції відсутній текст англійською, натомість є зміни щодо строків зберігання розмороженої вакцини. Там зазначається, що такий препарат можна зберігати впродовж місяця.

Однак у травні на сайті BioNTech з'явилася оновлена інформація щодо умов зберігання вакцини. І там дійсно йдеться, що зберігати розморожену вакцину можна протягом 31 дня за температури +2 — 8 градусів за Цельсієм.

Така інформація міститься й на сайті Європейського агентства з лікарських засобів (EMA). Під час досліджень з'ясувалося, що вакцина залишається стабільною й не втрачає своїх властивостей після розмороження впродовж місяця.

Правила зберігання розмороженої вакцини проти коронавірусу від Pfizer. Фото: скриншот BioNTech

Правила зберігання розмороженої вакцини проти коронавірусу від Pfizer. Фото: скриншот BioNTech

Контекст. Україна зареєструвала вакцину Pfizer 22 лютого 2021 року. Згодом вона стала доступною для щеплення в амбулаторіях і кабінетах щеплення, але її використовували лише для вакцинації в рамках черги, у якій можна зареєструватися через застосунок «Дія».

Згодом препарат став доступним і в центрах масової вакцинації, однак щеплення цим препаратом роблять насамперед літнім людям і особам із хронічними захворюваннями.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини