Facebook Pixel

У тур за щепленням: де можна вакцинуватися за кордоном

Здоров'я

Вакцинаційний туризм: як зробити щеплення від COVID-19 за кордоном.Фото: VGC-Group/Pixabay

Вакцинаційний туризм: як зробити щеплення від COVID-19 за кордоном.Фото: VGC-Group/Pixabay

З послабленням загального карантину та початком масової вакцинації в більшості країн галузь туризму почала дуже активно відновлюватися. Деякі держави готові приймати гостей із ковідними сертифікатами або негативними тестами, проте все частіше туристи цікавляться тим, чи можна вакцинуватися за кордоном.

Дійсно, наразі активного поширення набуває новий різновид туризму — вакцинаційний. Усе більше країн пропонують мандрівникам щеплення вже на своїй території. Зазвичай це зумовлено низьким відсотком вакцинованого населення на місцях і, як наслідок, значною кількістю доз вакцин від коронавірусу, строк придатності яких добігає кінця.

Вакцинаційний туризм у ближньому зарубіжжі

Болгарія планує активно пропонувати вакцинаційні тури, а також передати частину невикористаних вакцин малозабезпеченим країнам. Переважно це вакцина AstraZeneca. Отже, відпочинок на узбережжі Балкан можна цілком успішно поєднати з вакцинацією.

Цією самою вакциною можна зробити щеплення й у Румунії, де відсоток щепленого населення є вкрай низьким, а уряд уже встиг замовити надмірну кількість доз. Зазвичай послуга є безоплатною за наявності закордонного паспорта, охочим також потрібно мати місцевий номер телефону, щоб отримати електронний сертифікат.

Є можливість зробити щеплення й у Польщі. Така послуга доступна студентам і найманим працівникам з України. Для цього буде потрібний польський ідентифікаційний код, а в разі його відсутності — електронне направлення від лікаря. Охочим можуть запропонувати на вибір вакцини Pfizer або AstraZeneca. За замовчуванням під час реєстрації в електронному кабінеті записано другий варіант, але його можна змінити без особливих проблем. Схожа ситуація з вакцинами й у Сербії, але наразі послугою можуть скористатися тільки ті, хто відвідує країну по роботі.

Активно розвивається вакцинаційний туризм також у Вірменії та Угорщині. У першому випадку мандрівник може звернутися телефоном до будь-якої поліклініки та записатися на певний час для проходження процедури. Є також можливість вибрати один із трьох варіантів вакцини: CoronaVac, AstraZeneca або Sputnik V, яку наразі не сертифіковано Європейським агентством лікарських засобів (ЕМА).

В Угорщині доступна тільки російська вакцина, і дістанеться вона не всім, а тільки жителям сусідніх країн, які мешкають уздовж кордону. Якщо йдеться про Україну, то зробити щеплення зможуть лише жителі Закарпатської області. Цією самою вакциною готова прищеплювати туристів і Білорусь. Однак, на відміну від Угорщини та Вірменії, послуга тут буде платною. За те, щоб вакцинуватися, іноземним громадянам потрібно заплатити приблизно 50 євро.

Бере приклад із Білорусі й невелика держава Сан-Марино. Тут туристам теж пропонують російську вакцину, щоправда, за ціною набагато нижчою — лише за 15 євро. Крім того, охочим зробити щеплення потрібно буде підтвердити бронювання на проживання.

Вакцинація в США

Передовою державою з вакцинації мандрівників стали Сполучені Штати Америки. Ті, кому вдалося зробити щеплення в цій країні, зазначають надзвичайно злагоджену роботу місцевих центрів вакцинації, яких, до речі, досить багато. Так, у великих містах можна отримати щеплення навіть у деяких аптечних пунктах, до того ж без попередньої реєстрації.

У пунктах пропонують кілька вакцин на вибір, з-поміж яких є і вакцина Pfizer — препарат, який наразі вважається найефективнішим. Для того щоб зробити щеплення, потрібно заповнити просту й дуже коротку анкету, а через кілька хвилин уже отримати сертифікат-картку й вирушити далі у своїх справах. Серед жителів Північної та Південної Америки США є найпопулярнішим напрямком вакцинаційного туризму. Сюди злітаються громадяни Латинської Америки, що зумовлено браком вакцини в цих державах.

Трохи менша кількість охочих зробити щеплення на Алясці. Але щоб отримати вакцину, обов'язково потрібно прожити на півострові приблизно місяць (3-4 тижні). Мабуть, єдиний недолік вакцинаційних турів до США — це дорожнеча перельотів, вартість яких зростає через активний потік туристів.

Де ще можна зробити щеплення за кордоном

Охочих відпочити в екзотичних країнах не меншає, тому свої умови вакцинації запропонували Мальдіви та популярний курорт Балі в Індонезії. Попри те що туризм у ці місця поки що недоступний, влада вже розробляє спеціальні програми вакцинації для відпочивальників.

Так, уряд Республіки Мальдіви готовий запустити програму 3V — Visit, Vaccination, Vacation, яка міститиме комплекс послуг зі щеплення та оздоровчих процедур для туристів. Відповідно до програми охочі зробити щеплення зможуть вибрати з переліку вакцини, дозволені ЕМА: AstraZeneca, Pfizer або Sinopharm. Гостям Балі буде запропоновано тільки вакцину Sinovac Biotech. Найімовірніше, вакцинація буде платною, але про вартість поки що даних немає.

Влада ОАЕ теж вирішила дати туристам можливість зробити щеплення безпосередньо після прильоту до Абу-Дабі. Для цього потрібно буде спочатку зареєструватися в спеціальному застосунку SEHA (це робиться за допомогою місцевого номера телефону або гарячої лінії для туристів за номером 800-50), а потім отримати візу для відвідування країни (віза має бути видана тільки в столиці Абу-Дабі).

Для щеплення теж можна буде вибрати вакцину: Sinopharm або Pfizer/BioNTech. Відомо, що інші емірати поки що не приєдналися до ініціативи Абу-Дабі, однак така можливість розглядається.

Попит на вакцинацію за кордоном зростає з кожним днем. Аналітики зазначають, що вакцинаційний туризм розвиватиметься ще активніше, коли розвинені країни вакцинують більшу частину місцевого населення. Відповідно, зайвих доз буде більше, і щеплення стануть доступнішими навіть у малозабезпечених регіонах. Зараз же основні труднощі для охочих зробити щеплення за кордоном полягають у вартості квитків, а також у необхідності відвідувати потрібну країну двічі за короткий строк, щоб отримати другу дозу препарату.

Звісно, це додає туристам витрат, але також має безпосередній вплив на відкритість інших країн для відвідування. Адже зростання кількості вакцинованих прямо сприяє припиненню пандемії, а отже, і безпечному пересуванню між країнами.

Сезон кліщів почався: що робити, якщо після прогулянки знайшли кліща на собі чи собаці Lite

Сезон кліщів почався: що робити, якщо після прогулянки знайшли кліща на собі чи собаці

Автомобілі для фронту: як БФ і волонтери забезпечують військових надійними колесами Життя

Автомобілі для фронту: як БФ і волонтери забезпечують військових надійними колесами

Невидимі рани війни: як допомогти ветеранам подолати ПТСР Погляди

Невидимі рани війни: як допомогти ветеранам подолати ПТСР