Facebook Pixel

Новий побічний ефект. Вакцина Johnson & Johnson підвищує ризик неврологічного розладу

В осіб, щеплених вакциною Johnson & Johnson, підвищується ризик розвитку синдрому Гієна-Барре — рідкісного неврологічного захворювання, під час якого уражається частина периферичної нервової системи.

Ця хвороба може призводити до м'язової слабкості та втрати чутливості в ногах або руках. Важкий стан може призвести до майже повного паралічу, вважають в Управлінні із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

FDA відзвітувало про виявлення 100 підозрілих випадків такого захворювання після вакцинації препаратом Johnson & Johnson. У 95% випадків стан хворих вимагав госпіталізації. Переважно такі розлади фіксували в чоловіків здебільшого віком від 50 років.

Telegram Logo

Водночас у FDA уточнили, що отримати синдром у нормальному стані досить складно. А щеплення J&J збільшує ймовірність отримання синдрому в три — п'ять разів. Проте зараз поки що недостатньо інформації для встановлення причинно-наслідкового зв'язку між отриманням препарату й розвитком захворювання.

«Відомі й потенційні переваги явно переважують відомі й потенційні ризики вакцини», — коментують у FDA.

У бюлетені з вакцинації препаратом від J&J йдеться, що після щеплення люди мають звернутися за допомогою лікаря в разі таких симптомів:

  • слабкість або поколювання, особливо в ногах або руках, що посилюється й поширюється на інші частини тіла;
  • труднощі під час ходьби;
  • проблеми з мімічними рухами, включно з мовою, жуванням або ковтанням;
  • двоїння в очах або неможливість рухати очима.

Україна зареєструвала вакцину проти COVID-19 Janssen виробництва Johnson & Johnson на початку липня 2021 року. Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила її ще в березні цього року.

Дозвіл на її використання також надали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та інші країни.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини