Facebook Pixel

Рада підтримала в першому читанні заборону на пальмову олію. З яких продуктів вона зникне

В Україні заборонять пальмову олію в низці продуктів. Фото: Pixabay

В Україні заборонять пальмову олію в низці продуктів. Фото: Pixabay

Верховна Рада 23 вересня прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми». Документ підтримало 304 депутати. Засідання транслював телеканал «Рада».

Законопроєкт пропонує заборонити вміст пальмової олії в:

  • традиційній «молочці» (йогурт до переліку не входить),
  • дитячому харчуванні, сумішах (також запропоновано заборонити й інші гідрогенізовані рослинні жири, пальмовий стеарин, маргарини, спреди)
  • кондитерських виробах (зокрема шоколаді та морозиві).
Telegram Logo

Окрім того, проєктом передбачено впровадження штрафних санкцій за порушення його положень (для юросіб – 40, фізосіб – 25 мінімальних заробітних плат). Також під час маркування виробники зобов’язані помітно та чітко нанести напис, що продукт «містить пальмову олію».

https://thepage.ua/ua/news/ukrayina-vtratila-150-tis-robochih-misc-i-1-mlrd-grn

Додатково. У звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), який ґрунтується на 48 дослідженнях, спростовується факт про нешкідливість пальмової олії, який активно лобіюють її виробники. Фахівці дійшли висновку, що вживання цього продукту підвищує рівень смертності від ішемічної хвороби серця. За їхніми підрахунками, у світі щороку помирає 500 тис. людей через серцево-судинні хвороби, які розвинулися через надмірне споживання трансжирів. Найбільше такі продукти споживають люди бідних верств.

Низка країн світу вже ввела загальнонаціональну заборону на використання пальової олії в харчових продуктах. Данія стала першою. Як наслідок, в країні знизилась кількість смертей від серцево-судинних хвороб. Ще десятиліття тому приклад Данії наслідувало місто Нью-Йорк. З початку 2017 року від ввезення продукції з гідрогенізованими жирами відмовилась Йорданія.

Контекст. За підрахунками, за 2019 рік Україні ввезла 214,4 тис. тонн пальмової олії, за 2018 рік – 220 тис. тонн, за 2017 рік – 212 тис. тонн, за 2016 рік – 194 тис. тонн, за 2015 рік – 136 тис. тонн.

Коментарі

Всі новини