Facebook Pixel

Ринок пальмового масла впав до 11-річного мінімуму

Ф'ючерси на пальмову олію впали більш ніж на 11% на цьому тижні, що стало гіршим падінням з жовтня 2008 року.

Пальмова олія продемонструвала найрізкіше зниження за тиждень з часу світової фінансової кризи, так як деякі з найбільших виробників заявили про обвальне скорочення попиту з боку Китаю. Продажі в країну, уражену вірусом, можуть знизитися на 20%, повідомляє Bloombergquint.

«В цілому настрої ведмежі», — сказав Анілкумар Багані (Anilkumar Bagani), дослідний керівник Sunvin Group, брокер і консультант з Мумбаї.

Telegram Logo

Ціна пальмової олії впала на 24% в цьому році, скоротивши вдвічі приріст в IV кварталі 2019 року, що ще більше підштовхнуло орієнтир до ведмежому ринку.

Ситуацію посилює падіння попиту на енергоносії, тому виробники знижують ціни на рослинну олію, щоб залишитися конкурентоспроможними на ринку сировини для біопалива.

Контекст. Ціна на пальмову олію впливає і на ціну інших рослинних масел, зокрема соняшникової олії. Україна як найбільший в світі виробник соняшникової олії потрапляє в зону ризику через слабкі цін на сировину.

Раніше Індонезія підготувала і подала позов до Світової організації торгівлі проти Європейського Союзу через обмеження на використання пальмової олії в екологічно чистому паливі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини