Facebook Pixel

Цифра дня. Через інформаційний стрес Україна втрачає до $3 млрд щомісяця

За підрахунками Офісу президента, Україна щомісяця втрачає до $3 млрд через поширення інформації про ризик ескалації. Такі розрахунки озвучив заступник очільника ОП Ростислав Шурма в інтерв’ю «РБК-Україна».

Quote«Ми бачимо, що безповоротні втрати становлять у такій стресовій ситуації, як зараз, $2 — 3 млрд на місяць. Це й зупинені інвестиції, і додаткова інфляція, і втрати в туристичній сфері, і скорочення авіаперевезень»,- зазначив він.

За його прогнозом, у разі стабілізації інформаційної ситуації, «хоча б у такому стані, як зараз», подібних обсягів втрат не буде вже за два місяці.

Посадовець додав, що окремим пунктом втрат – $1,5 — 2 млрд — є «спекулятивний тиск на фінансові ринки». За словами Шурми, це впливає на курс і стає на заваді запозиченням.

Загалом, за підрахунками ОП, Україні потрібна «подушка в розмірі $4 — 5 млрд». Цих коштів має вистачити на продовження реалізації запланованих держпрограм.

Quote«Сьогодні бюджет виглядає так, що він повністю закривається коштом співпраці з міжнародними фінансовими організаціями», — підсумував Шурма.

Контекст. Нагадаємо: 19 лютого на тлі безпекової ситуації навколо України авіакомпанії з Lufthansa Group (Lufthansa, Austrian Airlines і Swiss) оголосили про зупинення більшості рейсів в Україну з 21 до 28 лютого.

Раніше цього місяця Вашингтон офіційно запропонував Україні гарантії щодо суверенних кредитів на $1 млрд. Ба більше, у лютому Рада Європейського Союзу затвердила рішення Єврокомісії (ЄК) надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро.

Подякувати 🎉