Facebook Pixel

Путін ухвалив рішення – заява Байдена по ситуації навколо України

Президент Джо Байден у п'ятницю, 18 лютого, заявив, що тепер він переконаний у тому, що президент Росії Володимир Путін ухвалив рішення про вторгнення в Україну. Проте можливість вирішення кризи дипломатією він теж не виключив.

Quote«На цю мить я переконаний, що він ухвалив рішення, і у нас є підстави так вважати», — заявив очільник Білого дому.

За словами Байдена, Кремль використовує події на Донбасі в якості приводу для вторгнення.

Quote«За останні кілька днів ми стали свідками значного сплеску порушень режиму припинення вогню бойовиками, що підтримуються Росією, які намагаються спровокувати Україну на Донбасі», — сказав Байден.

Він вказав на численні приклади дезінформації, які, за його словами, поширювалися російськими державними ЗМІ, включаючи «липові» заяви про геноцид на Донбасі.

Байден наголосив, що претензії росіян просто не мають сенсу.

Quote«Це суперечить елементарній логіці думати, що українці обрали б саме цей момент — коли біля її кордонів розміщено понад 150 000 військовослужбовців — для ескалації багаторічного конфлікту», — сказав він.

Контекст. Востаннє президент США говорив про Україну в четвер. Тоді він наголосив, що є «всі ознаки того, що російське вторгнення в Україну відбудеться в найближчі кілька днів», а загроза атаки «дуже висока».

Посол США в Організації з безпеки та співробітництва в Європі Майкл Карпентер раніше у п'ятницю попередив, що США зафіксували значне нарощування російських сил поблизу українського кордону за останні два тижні.

«Ймовірно, Росія зосередила від 169 до 190 тисяч військовослужбовців в Україні та поблизу неї проти приблизно 100 тисяча на 30 січня», — сказав він у заяві на засіданні ОБСЄ. Сюди входять російські війська на кордонах України, а також очолювані Росією сили на сході України, які не були включені до попередніх оцінок США сили Росії у цьому районі.

QuoteТакож у п'ятницю Білий дім оголосив, що звинувачує Росію у масованій кібератаці на Україну на початку тижня, пише CNN. «Ми вважаємо, що російський уряд відповідає за широкомасштабні кібератаки на українські банки цього тижня… Росія любить залишатися в тіні і розраховує на довгий процес атрибуції, щоб вона могла продовжувати свою зловмисну поведінку проти України в кіберпросторі, включаючи попередню підготовку до її потенційного вторгнення», — заявила Енн Нойбергер, заступник радника з національної безпеки з кібербезпеки та нових технологій.

Байден і раніше передбачав вторгнення Росії в Україну, але говорив, що Путін ще не прийняв остаточного рішення. Американський президент робив ставку на успіх дипломатії для відвернення повномасштабного нападу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉