Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні змінять розрахунок прожиткового мінімуму: до нього більше не прив’язуватимуть штрафи

Фото: Нацбанк

Фото: Нацбанк

У Міністерстві соціальної політики анонсували кардинальну зміну підходу до розрахування прожиткового мінімуму для українців. Щоб довести його до того рівня, що зможе задовольнити потреби людини, до нього перестануть прив’язувати штрафи та інші види відрахувань.

«Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальний і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума має бути вища. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат».

Марина Лазебна

Марина Лазебна

Міністр соціальної політики України

Міністерка додала, що Мінсоцполітики розробило одразу чотири законопроєкти, «щоб докорінно змінити ситуацію».

Контекст. У держбюджеті на 2021 рік із 1 січня прожитковий мінімум встановлено на рівні 2189 грн, з 1 липня — 2294 грн, а з 1 грудня — 2393 грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас у Міністерстві соціальної політики вважають, що середній показник прожиткового мінімуму має становити 4546 грн.

У вересні цього року Кабмін ухвалив проєкт Держбюджету на 2022 рік. Мінфін планує підвищити прожитковий мінімум у грудні 2021 року до 2481 грн, у липні 2022 року він має зрости до 2600 грн, а в грудні 2022-го — до 2684 грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини