Facebook Pixel

Можливе зупинення експорту Білоруссю електроенергії в Україну – що відомо наразі

У «Біленерго» спростували зупинку постачання електроенергії в Україну. Фото: Pixabay

У «Біленерго» спростували зупинку постачання електроенергії в Україну. Фото: Pixabay

Напередодні представниця експертної ради при Міненерго України Ольга Кошарна оприлюднила на своїй фейсбук-сторінці лист від білоруського державного підприємства «Біленерго». У ньому зазначається, що Білорусь із листопада 2021 року не здійснюватиме постачання електричної енергії в об’єднану енергосистему України на підставі раніше укладених рамкових контрактів.


Фото: Facebook / Ольга Кошарна

Фото: Facebook / Ольга Кошарна

За даними «Економічної правди», цей лист отримала низка українських енергокомпаній, з-поміж яких і «Енергоатом». Видання зазначає: є ймовірність того, що рішення торкнеться не всіх учасників ринку, і принаймні одна компанія отримає доступ до ресурсу.

Telegram Logo

Нардеп Євгеній Шевченко, якого в травні виключили з фракції «Слуга народу» через його самовільну зустріч із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, у своєму телеграм-каналі заявив, що Мінську невигідно експортували електроенергію в Україну.

Quote«Цього року, коли дефіцит електрики досяг найвищої точки за всю історію, велика кількість контрагентів (приблизно 30), призвела до штучного та економічно необґрунтованого підвищення цін за доступ до мереж під час проведення аукціону на перетині Білорусь – Україна», — пояснив він.

Водночас нардеп додав, що непокоїтися причин немає.

Quote«Електроенергія з Білорусі буде. І в листопаді, і в грудні. Питання в кількості», — зауважив він.

Водночас пресслужба «Біленерго» в коментарі виданню Office Life заявила, що постачання не зупинятиметься.

Quote«Не припиняється. Готуємо коментар», — йдеться в повідомленні.

Станом на 9 листопада, за даними «Укренерго», імпорт електроенергії з Білорусі триває. На 10:25 він становить 415 МВт-год.

Дещо пізніше «Біленерго» опублікувало офіційний коментар, у якому зазначило, що Білорусь продовжує постачання електроенергії до України в рамках підписаного на листопад контракту.

Quote«Лист «Біленерго» про зміну умов співпраці було направлено на адресу конкретних компаній, яким постачання електроенергії в листопаді 2021 року не заплановано», — зазначено в ньому.

Контекст. Нагадаємо: Білорусь відновила постачання електроенергії до України в межах аварійної допомоги з 2 листопада.

6 листопада Україна почала імпортувати електроенергію з Білорусі (в обсягах 5 МВт на годину).

Коментарі

Всі новини