Кабінет міністрів скасував постанову від 26 червня 2019 року № 560, яке встановлювало граничний тариф на тепло і гарячу воду в Києві та містах обласного значення. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України.
У міністерстві заявили,що встановлення граничних тарифів на опалення і гарячу воду суперечить вимогам Міжнародного валютного фонду і призводить до загрози відключення опалення і гарячого водопостачання.
Також там зазначили, що прем'єр-міністра Олексія Гончарука скасувати цю постанову просила Асоціація міст України.

Постановою від червня передбачалося: встановити граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення на рівні 1,4 тис. грн за Гкал при наявності приладів обліку та понад 35 грн за 1 кв. м без них, а також встановити граничний тариф на послугу гарячого водопостачання — майже 84 грн за кубометр з підключенням рушникосушарка і майже 76 грн за кубометр без них.
У Міненерго зазначили, що середньозважений тариф на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року становив 1,8 тис. грн за Гкал. Введення меншого тарифу у відповідності з постановою уряду Гройсмана, призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019-2020 року – на суму 7 млрд грн.
У міністерстві заявили, що скасування такого рішення допоможе стійко пройти опалювальний сезон і усуне загрозу відключення міст від газу через економічно необгрунтовані ставки тарифів.
Контекст
- Наприкінці серпня президент Володимир Зеленський заявляв, що новий уряд зробить все, що може, щоб знизити тарифи на комунальні послуги.
- А на початку жовтня Олексій Гончарук заявив про те, що уряд не ухвалював рішень про підвищення цін на опалення.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також