Facebook Pixel

Уряд назвав мінімальну ціну продажу київського підприємства «Більшовик»

Станом на 1 липня 2020 року на «Більшовику» працювали 315 осіб. Фото: «СтройОбзор»

Станом на 1 липня 2020 року на «Більшовику» працювали 315 осіб. Фото: «СтройОбзор»

Підприємство «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ, колишній завод «Більшовик») буде виставлено на приватизаційний аукціон за стартовою ціною 1,39 млрд грн. Цю ціну 1 вересня затвердив Кабінет міністрів, повідомив глава Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко.

Інвестора ФДМУ шукатиме разом із «KPMG Україна».

Дату аукціону комісія визначить найближчим часом.

Telegram Logo

«Досвід попередніх конкурсів, які проводив ФДМУ, дає змогу впевнено прогнозувати, що на фінальному табло ми побачимо значно більшу цифру», — написав Сенниченко.

Контекст. Підприємство було засновано 1881 року, коли швейцарець Яків Гретер придбав 4,4 га землі на Шулявці, а за пів року тут з'явився Київський чавуноливарний і механічний завод.

Відповідно до приватизаційних умов, новий власник підприємства має виконати низку соціальних і економічних умов, зокрема: погашення заборгованості із заробітної плати та ЄСВ, виконання чинного колективного договору й недопущення звільнення працівників упродовж певного часу.

Крім того, покупець має інвестувати в модернізацію підприємства не менш як 57 млн грн упродовж трьох років, зберегти частину виробництва на майданчику в Києві або Жашкові чи інших виробничих потужностях в Україні.

Також передбачено погашення заборгованості підприємства на суму приблизно 500 млн грн.

Устаткування для виготовлення продукції спецпризначення буде передано на баланс оборонним підприємствам.

Зараз завод у декількох цехах виробляє великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної та сільськогосподарської галузей. Підприємство також надає приміщення в оренду.

Станом на 1 липня 2020 року на заводі працювали 315 осіб.

Коментарі

Всі новини