Facebook Pixel

Уряд ФРН не визнав АЕС «зеленими», однак визнав таким більш брудний природний газ

Уряд ФРН категорично відмовився визнавати атомну енергетику «зеленою» у заяві, надісланій Єврокомісії (ЄК).

У ніч на суботу 22 січня уряд Німеччини відправив до Брюсселя свою викладену письмово позицію з приводу представленого Єврокомісією проекту «таксономії».

«На думку федерального уряду, атомна енергія відповідає концепції сталого розвитку. Не можна виключити серйозних аварій із загрозами для людини та навколишнього середовища. Атомна енергія — дорога, питання щодо утилізації атомних відходів також не врегульоване», — йдеться у документі.

Примітно, що уряд ФРН погодився визнати природний газ так званою «проміжною технологією».

«На думку федерального уряду, газ, що використовується в найсучасніших і найефективніших газових електростанціях протягом обмеженого терміну — до переходу на енергетику, що базується на відновлюваних енергоносіях, — є проміжною ланкою, що дозволяє швидко відмовитися від вугілля і тим самим досягти короткострокової перспективи. вуглекислого газу та забезпечити прискорений перехід на відновлювані джерела енергії», — зазначається у заяві.

Тобто федеральний уряд ФРН розвиватиме теплову генерацію на природному газі на початок так званого «зеленого переходу». І це в рази шкідливіше з погляду емісії парникових газів, аніж атомна енергія.

Зазначається, що термін подання обґрунтувань до ЄК минув у нуль годин 22 січня.

Плани ЄС щодо розвитку енергетики

Наприкінці грудня 2021 року ЄК розіслала проект висновку про те, що інвестиції в АЕС останнього покоління можуть бути визнані «зеленими». Тобто відповідними концепції сталого розвитку за наявності прийнятного плану захоронення атомних відходів. Газові електростанції також визнаються «зеленими» на обмежений термін за дотримання низки умов.

Агентство AFP зазначає, що ФРН навряд чи вдасться завадити ЄК реалізувати нову атомну програму. Лише небагато країн ЄС відкрито виступили проти визнання атомної енергетики та газу «зеленими» видами енергії.

Проте Австрія та Люксембург вже висловили намір подати до суду, щоб запобігти включенню атомної енергетики до списку «зелених» інвестицій.

Відмова Німеччини від АЕС

Німеччина ще 2000 року вирішила відмовитися від атомної енергії. На той момент у країні діяли 19 АЕС. У 2011 році за канцлера Ангела Меркель було вирішено завершити цей процес до кінця 2022 року. На даний момент у ФРН залишилося лише три АЕС, їх мають відключити до 31 грудня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉